Memoriał Walleranda: karne dały finał Spójni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Zawodnicy Spójni Gdynia
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Zawodnicy Spójni Gdynia

W meczu inaugurującym VI Memoriał Leona Walleranda, Spójnia Gdynia pokonała po karnych Meble Wójcik Elbląg. Oba zespoły przygotowują się do rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn.

Jeszcze dwa sezony temu zarówno Meble Wójcik, jak i Spójnia grały w I lidze. Elblążanie mają za sobą już rok w elicie, gdynianie dopiero teraz dołączyli do grona najlepszych i czekają na debiut. Spójnia wystawiła w meczu sześciu zawodników więcej, niż jej rywal. Początek należał jednak do ekipy Jacka Będzikowskiego.

Meble Wójcik Elbląg grały niezwykle szczelnie w obronie i dodawały swoje w ataku. Gdy w 14. minucie trafił Piotr Adamczak, drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego prowadziła już 6:3. Dopiero pod koniec I połowy zawodnicy z Trójmiasta zaczęli odrabiać straty i po dwóch trafieniach z rzędu wracającego do PGNiG Superligi Pawła Ćwiklińskiego, wyszli na upragnione prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:12, a rozochoceni szczypiorniści Spójni wyszli na drugą część spotkania niezwykle zmotywowani, co miało wpływ na skuteczność. Gdy karnego wykorzystał Rafał Rychlewski, drużyna Marcina Markuszewskiego prowadziła 16:13. Meble Wójcik nie oddały jednak tego meczu bez walki. Oba zespoły zaczęły grać seriami i do samego końca trwała walka o sobotni finał Memoriału Leona Walleranda. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę z siedmiu metrów rzucił Jakub Moryń, jednak wyrównał Rychlewski. Sędzia zarządził rzuty karne, które 4:3 wygrała Spójnia i to ona zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wybrzeże - Sandra Spa Pogoń.

Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia 28:29 (12:12, 25:25) Meble Wójcik: Kiepulski, Fiodor - Moryń 7, Adamczak 4, Olszewski 4, Koper 3, Netz 3, Janiszewski 2, Tórz 1, Nowakowski 1 oraz Grzegorek. Karne: 6/7. Kary: 8 min. (Tórz, Netz, Janiszewski, Grzegorek - po 2 min.). Spójnia: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Kirylenko 5, Krawczenko 3, Rychlewski 3, Kamyszek 3, Ćwikliński 3, Lisiewicz 3, Brukwicki 2, Oliferchuk 1, Jamioł 1, K.Pedryc 1 oraz P.Pedryc, Marszałek, Dworaczek, Męczykowski. Karne: 3/4. Kary: 14 min. (Krawczenko 4 min. - cz.k., K.Pedryc, P.Pedryc, Kirylenko, Lisiewicz - po 2 min.). Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin).