Francja: ekipa Pawła Podsiadły przerwała złą passę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe

W spotkaniu 17. kolejki ligi francuskiej, drużyna USAM Nimes Gard z Pawłem Podsiadłą w składzie pokonała Cesson Rennes HB 30:24.

Szczypiorniści z Nimes w końcu chcieli przerwać złą passę (pięć kolejnych porażek we wszystkich rozgrywkach) i ta sztuka im się udała.

Gospodarze od początku rywalizacji pragnęli przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i po pierwszym kwadransie wygrywali 7:3, by ostatecznie zwyciężyć w I połowie 14:10.

W drugiej odsłonie wciąż przeważali zawodnicy USAM, którzy już nie dali się dogonić i ograli drużynę z Rennes różnicą sześciu trafień (30:24).

Polski rozgrywający Podsiadło zakończył konfrontację z jednym golem na koncie, notując 100-procentową skuteczność.

Liga francuska, 17. kolejka:

USAM Nimes Gard - Cesson Rennes HB 30:24 (14:10) Najwięcej bramek: dla USAM Nimes Gard - Luc Tobie 6, Julien Rebicon i Asgeir Orn Hallgrimsson - po 5, [...], Paweł Podsiadło 1; dla Cesson Rennes HB - Jeremy Suty 7, Wilson Davyes 4.

Chambery Savoie HB - Fenix Toulouse HB 30:29 (15:15)

Paris Saint-Germain HB - Dunkerque HB 36:29 (20:12)

Montpellier Agglomeration HB - Saint Raphael Var HB 33:25 (14:14)

HBC Nantes - US Creteil HB 35:29 (20:17)

US Ivry Handball - Saran Loiret HB 35:31 (19:16)

Pays d'Aix UC - Selestat Alsace HB 33:28 (16:18)