2. Bundesliga: TuS N-Luebbecke straciło punkt. Słaby występ Łukasza Gieraka, Piotr Grabarczyk rzucił bramkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Łukasz Gierak
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Łukasz Gierak

W 9. kolejce 2. Bundesligi po punkcie wywalczyły TuS N-Luebbecke (Łukasz Gierak, Piotr Grabaczyk) i TUSEM Essen (Denis Szczęsny), zaś minimalną porażkę poniósł zespół Wilhelmshavener HV (Adam Weiner).

Szczypiorniści N-Luebbecke chcieli w sobotę przedłużyć swoją zwycięską passę (pięć kolejnych wygranych), ale po trudnej przeprawie tylko zremisowali na wyjeździe z HG Saarlouis 26:26. Gierak tym razem rozegrał słabe zawody, rzucając 3 bramki (na 8 prób - 38-procentowa skuteczność). Natomiast jedno trafienie na swoim koncie zapisał Grabarczyk.

Ekipa Wilhelmshavener HV z Weinerem w składzie do przerwy przegrywała z HSG Konstanz 11:18, ale po niesamowitej pogoni w drugiej połowie była o krok od sprawienia niespodzianki. Jednak ostatecznie goście triumfowali 27:26. Polak na boisku spędził 43 minuty i bronił na poziomie 30 procent.

Drużyna Szczęsnego (4 gole), TUSEM Essen, pokazała się z bardzo dobrej strony i zatrzymała lidera rozgrywek - SG BBM Bietigheim (27:27).

2. Bundesliga, 9. kolejka:

HG Saarlouis - TuS N-Luebbecke 26:26 (12:13) Najwięcej bramek: dla HG Saarlouis - Jerome Mueller 8, Jonas Faulenbach 5; dla TuS N-Luebbecke - Pontus Zetterman 10, Jens Bechtloff 4, Łukasz Gierak 3, [...], Piotr Grabarczyk 1.

Wilhelmshavener HV - HSG Konstanz 26:27 (11:18) Najwięcej bramek: dla Wilhelmshavener HV - Moritz Barkow 7, [...], Adam Weiner 0; dla HSG Konstanz - Gregor Thomann 6, Mathias Riedel 5.

TUSEM Essen - SG BBM Bietigheim 27:27 (16:10) Najwięcej bramek: dla TUSEM Essen - Noah Beyer 11, [...], Denis Szczęsny 4; dla SG BBM Bietigheim - Christian Schafer 5, Jonathan Scholtz i Paco Barthe - po 4.