Liga Mistrzyń: Zaskakująca wygrana IK Sävehof z FC Midtjylland

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka ręczna
/ Piłka ręczna

W piątkowym spotkaniu 4. kolejki rundy głównej Ligi Mistrzyń, szwedzki zespół IK Sävehof dość niespodziewanie pokonał duński FC Midtjylland.

Faworytkami pojedynku były szczypiornistki z Danii, które w pierwszym starciu tych drużyn wygrały 25:21. Natomiast ekipa z Sävehof miała chrapkę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rundzie głównej LM.

Gospodynie rozpoczęły pojedynek w wysokiego "C" i w 9. minucie objęły prowadzenie 7:1. Nie do zatrzymania była Linnea Petterson, która raz za razem trafiała do bramki rywalek (13:8 w 21. minucie). Ostatecznie IK triumfował w pierwszej połowie 17:11.

Po zmianie stron mistrzynie Szwecji tylko kontrolowały boiskowe wydarzenia, a przyjezdne nie miały argumentów do skutecznej walki (27:18 w 45. minucie). W końcowym rozrachunku IK Sävehof ograł FC Midtjylland 32:24.

Najwięcej bramek - jedenaście - dla miejscowego klubu zdobyła Julia Eriksson.

IK Sävehof - FC Midtjylland 32:24 (17:11) Najwięcej bramek: dla IK Sävehof - Julia Eriksson 11, Louise Sand 6; dla FC Midtjylland - Johanna Ahlm 6.