Turniej w Gdańsku: Gdynianki dały srogą lekcję zespołowi z Litwy

Vistal Gdynia nie miał najmniejszych problemów z rozgromieniem Egle Wilno podczas gdańskiego turnieju. Wicemistrzynie Polski od początku narzuciły tempo, by ostatecznie wygrać 45:25.

Dla obu zespołów były to drugie mecze Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W pierwszym spotkaniu Egle zostało rozgromione przez Banik Most, natomiast Vistal po ciekawym spotkaniu zwyciężył ze Startem Elbląg. Zdecydowanymi faworytkami były gdynianki, które dysponowały dużo lepszymi warunkami fizycznymi. [ad=rectangle] Szczypiotnistki Vistalu bardzo szybko zaczęły dominować na boisku. Trzy szybkie bramki rzuciła Katarzyna Janiszewska, a po trafieniu Moniki Kobylińskiej, w 6. minucie było już 6:0. Gdynianki nie zwalniały tempa. Po kwadransie gry, miały na swoim koncie już szesnaście bramek! Paweł Tetelewski dał pograć wszystkim zawodniczkom, jakim dysponuje. Z biegiem czasu tempo gry faworytek opadło, ale nie ma co się dziwić - przewaga Vistalu była ogromna. Jedyną zawodniczką z Litwy, która chciała przeciwstawić się Vistalowi w pierwszej połowie była Indre Norvilyte, która rzuciła w niej pięć bramek. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 23:9, a wynik tej połowy ustaliła Emilia Galińska. Gdynianki drugą połowę ponownie rozpoczęły od mocnego uderzenia i po trafieniu Aleksandry Zych, w 37. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 27:9! Szczypiornistki ze stolicy Litwy zaczęły jednak korzystać z tego, że Vistal nie grał już z tak dużym zaangażowaniem, jak wcześniej. Wilnianki łatwiej niż wcześniej przedzierały się przez obronę Vistalu. W wileńskiej drużynie bardzo dobrze grała Rita Repeckaite, ale to nie wystarczyło na dobrze funkcjonujący zespół Vistalu. W końcówce wicemistrzynie Polski zaczęły po raz kolejny powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyły 45:25 Vistal Gdynia - Egle Wilno 45:25 (23:9) Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 8, Zych 7, Kobylińska 7, Galińska 4, Kozłowska 4, Urbaniak 4, Łabuda 3, Gutkowska 3, Mazur 3, Dorsz 1, Ribicić 1 oraz Kulwińska. Egle: Kosiakaite, Stukaite - Repeckaite 10, Norvilyte 6, Spone 4, Zenkovaite 2, Perevkyte 2, Jonaityte 1, oraz Nadzeikaite, Bareikyte, Makovskyte, Sadauskaite.