I liga mężczyzn gr. B: Beniaminek pokonał Siódemkę Miedź (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręcznie z I ligi grupy B dokończyli 10. kolejkę spotkań. Siódemka Miedź Legnica niespodziewanie uległa KSZO Ostrowiec Św.

W niedzielę rozegrano dwa spotkania. W Legnicy szczypiorniści wicelidera rozgrywek gościli outsidera pierwszoligowych zmagań. W ostatnim czasie zespół Piotra Będzikowskiego nie zachwyca i pewne było, że pomimo różnicy lokat dzielących oba zespoły graczy z Dolnego Śląska czeka w niedzielę trudne zadanie. Faktycznie tak było. Spotkanie od początku toczyło się na styku. W drugiej połowie inicjatywę przejęli szczypiorniści KSZO, którzy niespodziewanie zainkasowali komplet punktów i rozpoczęli marsz w górę tabeli. [ad=rectangle] W Kaliszu spotkały się natomiast drużyny rywalizujące o utrzymanie, stawką tego pojedynku były zatem "cztery" punkty. W roli faworyta do tego meczu przystąpili piłkarze ręczni MKS-u Kalisz, jednak do goście już w pierwszej połowie zaznaczyli swoją nieznaczną przewagę. Po zmianie strony dominacja podopiecznych Krzysztofa Terebuna była już wyraźna, ŚKPR Świdnica wypracował czterobramkową przewagę i pewnie dowiózł zwycięstwo do końca. Szare Wilki także nie dają za wygraną i chcą się piąć w ligowej klasyfikacji. Grupa B - 10. kolejka MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 30:36 (13:16) Viret CMC Zawiercie - Czuwaj Przemyśl 32:35 (15:16) Olimpia Piekary Śląskie - AZS UZ Zielona Góra 30:24 (11:12) SPR Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:30 (15:13) MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica 29:31 (12:13) Siódemka Miedź Legnica - KSZO Ostrowiec Św. 25:28 (14:13) PE Gwardia Opole - UKS Olimp Grodków 29:24 (14:9)