Spójnia zdobyła Olsztyn - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia

Warmia Traveland Olsztyn przegrała z Kar-Do Spójnią Gdynia 27:31 i nieoczekiwanie spadła na ósme miejsce w lidze. Bohaterem spotkania był zdobywca dziesięciu bramek, Rafał Rychlewski.

W ubiegłym sezonie Warmia Traveland była czwarta w grupie A I ligi, natomiast Kar-Do Spójnia zajęła w niej dziesiąte miejsce, z 17 punktami mniej na koniec rozgrywek od drużyny z Olsztyna. Teraz sytuacja wygląda już inaczej. Przed niedzielnym meczem obie ekipy miały na swoim koncie tyle samo punktów. [ad=rectangle] Mimo wszystko faworytami byli podopieczni Karola Adamowicza, którzy poza potencjałem kadrowym, mieli też atut w postaci własnej hali. Od początku nie potrafili oni jednak prowadzić z Kar-Do Spójnią. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę dla gdynian zdobył Mateusz Wróbel, przyjezdni prowadzili 8:5. W końcu jednak gospodarze najpierw wyrównali, a po trafieniu Oskara Kempińskiego z rzutu karnego wyszli w 28 minucie na prowadzenie 13:12. Do końca pierwszej połowy gracze Warmii Traveland stracili tylko jedną bramkę i po 30 minutach prowadzili 15:13. Po zmianie stron, przewaga klubu z Olsztyna po rzucie Michała Krawczyka wzrosła do trzech bramek. Podopieczni Marcina Markuszewskiego nie dali jednak za wygraną. W 47 minucie po trafieniu Rafała Rychlewskiego doszli na remis, a w końcówce pokonali bramkarza rywala siedmiokrotnie, kapitulując zaledwie dwa razy. Ostatecznie goście wygrali 31:27 i podobnie jak Meble Wójcik Elbląg i Vetrex Sokół Kościerzyna mają jedenaście punktów. Warmia Traveland spadła na ósmą pozycję. Z pewnością w Olsztynie apetyty były nieporównywalnie większe. Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 27:31 (15:13) Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Drożdzik 7, Sikorski 5, Królik 4, Hegier 2, Kopyciński 2, Deptuła 2, Koledziński 2, Kempiński 1, Jankowski 1, Krawczyk 1. Kary: 10 min. Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 10, Wróbel 7, Derdzikowski 5, Szlinger 3, Kowalski 2, Stelmasik 2, Naus 1, Staniszewski 1 oraz Chyła, Nazimek, Nowaliński. Kary: 10 min. Kary: Warmia Traveland - 10 min. (Królik 2 min., Hegier 2 min., Jankowski 2 min., Krawczyk 2 min., Drożdzik 2 min.), Kar-Do Spójnia - 10 min. (Kowalski 2 min., Staniszewski 2 min., Nowaliński 2 min., Wróbel 2 min., Derdzikowski 2 min.) Sędziowie: A.Filipiak. T.Filipiak. Widzów: 200.