Derby Pomorza dla Vistalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Aussie Sylex Sambor Tczew

Nie było niespodzianki w derbach Pomorza. Vistal Gdynia pokonał Aussie Sylex Sambora Tczew 33:26. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w środku spotkania rzuciły dwanaście bramek, tracąc zaledwie jedną.

Zespoły z Gdyni i z Tczewa znajdują się na przeciwnych biegunach superligowej tabeli. Vistal walczy o najwyższe cele, natomiast priorytetem Aussie Sylex Sambora jest utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet. Dwa pomorskie zespoły znają się bardzo dobrze, gdyż co jakiś czas rozgrywają ze sobą mecze sparingowe. [ad=rectangle] Sobotnie derby Pomorza rozpoczęły się jednak dobrze dla drużyny prowadzonej przez Leszka Elbickiego. Po pięciu minutach, gdy bramkę zdobyła Katarzyna Skonieczna, Aussie Sylex Sambor prowadził 2:1. Jeszcze w 11 minucie na tablicy wyników widniał remis, a po 20 minutach Vistal prowadził 12:10 i teoretycznie wszystko było jeszcze możliwe. Wtedy jednak do głosu doszły podopieczne Pawła Tetelewskiego. Od 24 do 38 minuty, gospodynie zdobyły dwanaście bramek tracąc tylko jedną i po bramce Patrycji Kulwińskiej, prowadziły 26:12! W gdyńskiej ekipie swoje szanse otrzymały zmienniczki, a tczewianki, które nie miały już nic do stracenia zaczęły zmniejszać stratę. W ciągu czterech minut odrobiły cztery bramki, jednak wynik był już na tyle wysoki, że kwestia dwóch punktów była już teoretycznie jasna. Jeszcze w 56 minucie, gdy swoją czwartą bramkę w meczu zdobyła Emilia Galińska, Vistal Gdynia prowadził 33:22. Na koniec tczewianki odrobiły jeszcze cztery bramki. Wynik meczu ustaliła Magdalena Mazur, która skutecznie wykonała karnego. Co ciekawe w tczewskim zespole aż pięć zawodniczek wykonywało rzuty karne i za każdym razem piłka znajdowała drogę do siatki rywale. Vistal Gdynia - Aussie Sylex Sambor Tczew 33:26 (20:12) Vistal: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Janiszewska 6, Niedźwiedź 5, Łabuda 4, Galińska 4, Kozłowska 3, Gutkowska 3, Kulwińska 3, Dorsz 2, Zych 2, Andrzejewska 1 oraz Kobylińska. Kary: 8 min. (w tym czerwona kartka dla Emilii Galińskiej). Karne: 4/4. Aussie Sylex Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Skonieczna 7, Pasternak 4, Krajewska 3, Strzałkowska 3, Bilenia 3, Olszowa 2, Belter 2, Mazur 1, Szulc 1 oraz Nowicka, Łukasik, Tomczyk. Kary: 12 min. Karne: 5/5. Kary: Vistal - 8 min. (Galińska 4 min. - cz.k., Zych 2 min., Gutkowska 2 min.), Aussie Sylex Sambor - 12 min. (Strzałkowska 4 min., Bilenia 4 min., Szulc 2 min., Belter 2 min.). Sędziowie: Godzina, Kamrowski. Widzów: 700.