Zadecydowała ostatnia minuta - relacja z meczu MKS Piotrcovia - młodzieżowa reprezentacja Polski

W sparingowym meczu piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały młodzieżową reprezentację Polski (under 19) 33:31 (15:19). O zwycięstwie piotrkowianek zdecydowała druga połowa spotkania.

Piotrkowianki, wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, zmierzyły się z młodzieżową reprezentacją Polski i dopiero w ostatniej minucie zapewniły sobie zwycięstwo. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i przy odrobinie szczęścia mogły nawet wygrać. Po pięciu minutach spotkania było już 5:1 dla młodych reprezentantek kraju. Zdenerwowany postawą swoich zawodniczek trener Henryk Rozmiarek poprosił o przerwę. Zwrócił uwagę na to, że młodsze rywalki grają bardzo ambitnie i bez żadnych kompleksów dla rutynowanych koleżanek. Piotrcovia zaczęła grać lepiej, ale nie była w stanie do przerwy zniwelować strat z pierwszych minut. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem młodzieżówki 19:15.

W drugiej połowie na placu gry w zespole Piotrcovii pojawiła się Aleksandra Mielczewska i to głównie dzięki jej bramkom gospodynie w 45. minucie wyrównały na 24:24. Piotrkowska kołowa w pierwszym kwadransie drugiej części gry rzuciła cztery gole zachowując przy tym stuprocentową skuteczność. Na trzy minuty przed końcem meczu Piotrcovia prowadziła różnicą trzech bramek (31:28) i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Nieoczekiwanie jednak młode reprezentantki doprowadziły do remisu i dopiero bramki w ostatniej minucie rzucone przez Mielczewską i Agatę Wypych dały piotrkowiankom wygraną.

- Przez cały tydzień dziewczyny nie powąchały nawet piłki. Pracowaliśmy nad kondycją i wytrzymałością. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie meczu. Przed nami jeszcze kilka dni treningów przed meczem w Lublinie. Jedziemy tam powalczyć choć zdajemy sobie sprawę, że zdobycie chociażby jednego punktu będzie ogromną niespodzianką - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Piotrcovii. Piotrcovia - reprezentacja Polski U-19 (rocznik 1994 i młodsze) 33:31 (15:19)

Piotrcovia: Skura, Opelt - Brzezowska 1, Szafnicka 3, Waga 6, Kopertowska 6, Cieślak 2, Olek 1, Sadowska, Wypych 6, Sobińska 2, Mielczewska 5, Rol 1. Trener: Henryk Rozmiarek

reprezentacja U-19: Chojnowska, Borkowska - Janiszewska 6, Kozimur 2/1, Kozłowska 5, Gutkowska 5, Nowak 1, Fornalik 3, Kobylińska 2, Koprowska 2, Tomczyk, Damaziak 2/1, Noga 1, Charzyńska 1, Oreszczuk 1. Trener: Edyta Majdzińska