MŚ: Polska sklasyfikowana na 9. miejscu

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych MŚ w Hiszpanii ukończyła na dziewiątej pozycji. Portal SportoweFakty.pl przedstawia szczegółową klasyfikację miejsc od 5-24.

Turniej na Półwyspie Iberyjskim był pierwszym, w którym nie rozgrywano spotkań o poszczególne lokaty dla drużyn z miejsc 5-8 i 9-16. O ostatecznej pozycji w rankingu decydowały wyniki bezpośrednich pojedynków, pomiędzy drużynami z fazy grupowej, które zdołały awansować do 1/8.

Z "polskiej" grupy do najlepszej szesnastki MŚ oprócz biało-czerwonych awansowali Słoweńcy, Serbowie i Białorusini. Reprezentacja Polski z ww. rywalami miała następujące wyniki: 24:25, 25:24 i 24:22. Podopieczni Michaela Bieglera zgromadzili zatem 4 punkty i wśród zespołów, które swój udział na hiszpańskim czempionacie zakończyły na 1/8 - legitymują się najlepszym bilansem. Przed dwoma laty w Szwecji Polacy zajęli 8. miejsce, teraz zanotowali spadek o jedną pozycję.

Tuż za strefą medalową sklasyfikowani zostali nasi zachodni sąsiedzi, a broniący tytułu Francuzi ukończyli rywalizację na 6. miejscu. Najgorszą drużyną 23. MŚ piłkarzy ręcznych była Australia, tracąca średnio w meczu aż 39 bramek. Puchar Prezydenta IHF powędrował do reprezentacji Algierii.

Końcowa klasyfikacja MŚ w Hiszpanii (miejsca 5-24)