NMC Powen triumfatorem Turnieju Noworocznego

W sobotę zakończył się rozgrywany w Zabrzu Turniej Noworoczny szczypiornistów. W stawce czterech drużyn najlepsi okazali się piłkarz ręczni NMC Powen Zabrze, którzy wyprzedzili Zagłębie Lubin, Chrobrego Głogów oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. MVP turnieju został wybrany lewoskrzydłowy ekipy gospodarzy, Adrian Niedośpiał.

W pierwszym sobotnim meczu w szranki stanęli zawodnicy Zagłębia Lubin i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W pierwszym kwadransie gry to piotrkowianie prowadzili zaskakująco wysoko, bo nawet pięcioma bramkami. Pod koniec pierwszej połowy „przebudził się” Piotr Obrusiewicz, a strata lubinian skurczyła się do dwóch tylko punktów. Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando Zagłębia. Piotrkowianin zwarł jednak szeregi i po emocjonującej końcówce wygrał jedną bramką. Zwycięstwo okupił jednak kontuzją palca Michała Matyjasika.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:23 (11:13)

Zagłębie Lubin: Malcher, Świrkula - Orzłowski 1, Stankiewicz 2, Rosiek 5, Motylewski 1, Fabiszewski 1, Szymyślik 2, Pułka 3, Adamczak 5, Klimczak, Obrusiewicz 2.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Pawlak, Ner - Pilitowski 2, Mróz 6, Płócienniczak, Wasilewski, Trojanowski 2, Studziński, Matyjasik P. 2, Wuszter 2, Masłowski 4, Matiuk 1, Achruk 3, Laskowski 1, Matyjasik M. 2.

W drugim spotkaniu na parkiet wybieli gracze NMC Powen Zabrze i Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego pokazali się z doskonałej strony po 25 minutach prowadząc aż 19:11. Na parkiecie prym wiódł obrotowy Dominik Droździk. W drugiej połowie nie posypał się grad bramek. Zabrzanie spokojnie bez większych emocji utrzymali sporą przewagę do końca meczu. W pojedynku kontuzji dostał najskuteczniejszy z zawodników Chrobrego Michał Wysokiński.

NMC Powen Zabrze - Chrobry Głogów 28:21 (19:11)

NMC Powen Zabrze: Kicki, Winkler– Mogielnicki, Niedośpiał, Biłko 3, Stodtko 6, Wojtynek, Szlinger 3, Rybarczyk 3, Kulak 1, Bushkov 4, Kowalski 1, Kandora 2, Droździk 4, Kijowski 1.

Chrobry Głogów: Zapora, Stachera – Bednarek 1, Mochocki 4, Świtała, Kuta 4, Łucak 4, Frąszczak, Płaczek 2, Wysokiński 5, Ścigaj 1.

Po godzinnej przerwie na boisku stawili się szczypiorniści Piotrkowianina i Chrobrego. Pierwsza połowa stała pod znakiem popisów podopiecznych Tadeusza Jednoroga, którzy po 25 minutach prowadzili 18:11. Chociaż piotrkowianom udało się odrobić część strat to jednak wypracowany przez głogowian wcześniej wynik pozwolił im na odniesienie pierwszego w turnieju zwycięstwa.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Chrobry Głogów 25:29 (11:18)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Pawlak, Ner - Pilitowski 2, Mróz 2, Wasilewski 2, Trojanowski , Dankowski 4, Matyjasik P. 4, Wuszter 2, Masłowski , Matiuk 5, Achruk 1, Laskowski 3.

Chrobry Głogów: Zapora, Szczęsny, Stachera – Bednarek, Mochocki 2, Świtała 7, Kuta 5, Łucak 3, Frąszczak, Płaczek 2, Wysokiński 7, Ścigaj 3.

Ostatnie spotkanie w sobotę decydowało o losach turnieju. W przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów decydowało by bowiem bezpośrednie starcie zainteresowanych ekip. Gdyby lubinianie wygrali z gospodarzami to oni wywieźliby z Zabrza największy puchar. W pierwszej połowie zabrzanie wygrywali trzeba bramkami. Koncertowo grał Adrian Niedośpiał, który rzucił w meczu osiem bramek. Drugie 25 minut to już absolutna dominacja NMC Powen. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego zwyciężyli 32:22. Tym samym zostali triumfatorami turnieju.

NMC Powen Zabrze - Zagłębie Lubin 32:22 (14:11)

NMC Powen Zabrze: Kicki, Winkler– Mogielnicki, Kąpa, Niedośpiał 8, Biłko 5, Stodtko 2, Wojtynek, Szlinger 1, Płonka, Rybarczyk, Kulak 4, Bushkov 4, Kowalski 7, Kandora, Droździk 1, Kijowski.

Zagłębie Lubin: Malcher, Świrkula - Orzłowski , Stankiewicz 6, Rosiek 1, Kużdeba, Motylewski, Fabiszewski 1,Kozłowski 4, Szymyślik, Pułka 1, Adamczak 5, Klimczak, Obrusiewicz 4, Migała, Trzebowski.

Ostateczna klasyfikacja:

1. NMC Powen Zabrze

2. Zagłębie Lubin

3. Chrobry Głogów

4. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Nagrody indywidualne:

Najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip (wybrani przez trenerów): Adrian Niedośpiał (NMC Powen), Michał Stankiewicz (Zagłębie Lubin), Michał Bednarek (Chrobry Głogów), Tomasz Mróz (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski).

MVP: Adrian Niedośpiał (NMC Powen)

Najskuteczniejszy zawodnik: Michał Stankiewicz (Zagłębie)

Najlepszy bramkarz: Sebastian Kicki (NMC Powen)