Bundesliga: Hamburg ucieka, wygrane Lwów i Melsungen

W środowy wieczór zainaugurowana została 14. kolejka niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi. Kolejne zwycięstwo zapisały na swoim koncie ekipy HSV Hamburg, MT Melsungen oraz Rhein-Neckar Löwen. Popularne Lwy pokonały w hicie kolejki THW Kiel.

Na parkiecie w Gummersbach spotkały się drużyny będące w ostatnim czasie na zupełnie przeciwległych biegunach. Miejscowe VfL znajduje się w dość słabej dyspozycji, a ekipa HSV Hamburg wygrywa mecz za meczem, dzięki czemu lideruje tabeli niemieckiej Bundesligi. Początek pojedynku należał jednak zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 8. minucie prowadzili już 5:1. Dobra gra skrzydłowych Adriana Pfahla oraz Vedrana Zrnicia przekładała się na wynik, który do przerwy był dość niespodziewanie korzystny dla graczy Gummersbach (15:14). Druga połowa zweryfikowała jednak rzeczywisty obraz dyspozycji obu klubów. Gospodarze osłabli z sił w 50. minucie, co bezwzględnie wykorzystali szczypiorniści HSV zdobywając pięć bramek pod rząd. Zwycięstwo 29:33 pozwoliło drużynie Hamburga uzyskać trzypunktową przewagę w ligowej tabeli. Mocnym punktem drużyny z północy Niemiec był po raz kolejny Marcin Lijewski, który zanotował pięć trafień. Na parkiecie nie zobaczyliśmy natomiast jego brata, Krzysztofa Lijewskiego, którego zabrakło w meczowej kadrze.

VfL Gummersbach - HSV Hamburg 29:33 (15:14)

Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Pfahl 9 (1/1), Zrnic 8 (2/3), Schindler 4; dla Hamburga - Lindberg 8 (1/2), Lackovic 7, Lijewski 5.

Swą znakomitą formę potwierdza w ostatnich tygodniach ekipa MT Melsungen. Zawodnicy Michaela Rotha po zwycięstwach nad TSG Lu.-Friesenheim oraz TBV Lemgo tym razem nie mieli sobie równych w pojedynku z HBW Balingen-Weilstetten. Szczypiorniści Melsungen szybko uzyskali trzybramkowe prowadzenie (2:5 - 10. min), dzięki czemu spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Do zwycięstwa poprowadziło ich niezawodne greckie trio Alexandros Vasilakis - Savas Karipidis - Grigoris Sanikis, które wspierane atomowymi rzutami Serba Nenada Vuckovicia zdobyło w sumie 25 z 30 bramek całego zespołu. Wygrana 26:30 pozwoliła ekipie Melsungen uciec ze strefy spadkowej po raz pierwszy od inauguracji sezonu.

HBW Balingen-Weilstetten - MT Melsungen 26:30 (12:14)

Najwięcej bramek: dla Balingen - Herth 10 (7/7), Schlinger 7, Ettwein 4; dla Melsungen - Karipidis 8 (1/1), Vuckovic 7, Sanikis 5, Vasilakis 5.