Derby Mazowsza pod kontrolą Orlen Wisły

Materiały prasowe / Orlen Superliga / Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock

Siedem meczów i siedem zwycięstw - tak prezentuje się bilans Orlen Wisły Płock w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych. Drużyna Xaviego Sabate w niedzielych derbach Mazowsza pokonała zamykający tabelę Zepter KPR Legionowo.

Choć mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami, bardzo trudno byłoby to powiedzenie przełożyć na spotkanie Legionowie. Drużyna, która zamyka ligową tabelę z zerem na koncie podejmowała w niedzielę aktualnych mistrzów Polski - Orlen Wisłę Płock.

Należy jednak zaznaczyć jedno. Mimo że Zepter KPR Legionowo wyraźnie przegrał z zespołem Xaviego Sabate, pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie, momentami prowadząc mocno wyrównaną walkę z ekipą Nafciarzy.

W pierwszej połowie drużyna gospodarzy nie dała się rozkręcić faworytowi i starała się dotrzymywać kroku Orlen Wiśle Płock. Udawało się to między innymi dzięki trafieniom Filipa Fąfary, Michała Słupskiego oraz Mateusza Chabiora. Z kolei po stronie gości szczególnie wyróżniał się duet Peter Sisko - Tomas Piroch.

W dwudziestej minucie trener Michał Prątnicki musiał poprosić o przerwę, ponieważ straty jego drużyny wzrosły do czterech bramek (10:14 w 20'). Zepter KPR Legionowo nie zdołał skrócić tego dystansu, ale też nie pozwolił na to, żeby wzrósł. Co innego po zmianie stron.

Po dość ubogim w bramki początku drugiej połowy, Orlen Wisła Płock ruszyła ze znakomitą serią i podwyższyła prowadzenie do dziesięciu trafień. Zapoczątkował ją Miha Zarabec, wpisując się na listę strzelców dwa razy z rzędu, a później dołączył się Peter Sisko, który dorzucił od siebie w tamtym fragmencie aż cztery bramki (17:27 w 41').

To "zamknęło" już ten mecz i drużynie z Legionowa pozostała tylko walka o podreperowanie wyniku. MVP meczu został wybrany Peter Sisko. W następnej kolejce Zepter KPR Legionowo poszuka premierowych punktów w starciu z Energą MKS Kalisz, z kolei Orlen Wisła Płock zmierzy się na wyjeździe z Corotop Gwardią Opole.