Chrobry czaruje w Europie. Kolejna niespodzianka!

PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Wojciech Dadej

Po 2. kolejkach Ligi Europejskiej KGHM Chrobry Głogów jest niepokonany. Polski zespół we wtorek (15 października) pokonał rumuński CSM Constanta 37:33.

W 1. kolejce Ligi Europejskiej KGHM Chrobry Głogów niespodziewanie zremisował z 2. zespołem ligi hiszpańskiej - CD Bidasoa Irun (33:33). W kolejnym spotkaniu zespół z naszego kraju również nie był faworytem, rywalizując na własnym terenie z rumuńskim CSM Constanta.

Jednak to zespół z Głogowa zdobył trzy pierwsze bramki, a później utrzymywał się na prowadzeniu aż do wyniku 6:6. Tyle tylko, że gospodarze po raz kolejny byli w stanie zbudować przewagę (12:8).

Seria bramkowa ze strony gości sprawiła, że z wyniku 16:12 zrobiło się 17:16 dla CSM Constanta. Jednak dwa ostatnie trafienia w pierwszej połowie zanotowali miejscowi i zeszli na przerwę z minimalną przewagą (18:17).

Po zmianie stron Chrobry prowadził do momentu, w którym trzy trafienia z rzędu zdobyli przyjezdni (24:23). Jednak gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tym samym (27:25).

Remis 27:27 był ostatnim pozytywnym momentem dla gości. Krótko po tym Chrobry objął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Miejscowi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w końcówce i ostatecznie triumfowali 37:33, sprawiając kolejną niespodzianką w Europie.