Faworyci najedli się strachu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: szczypiorniści reprezentacji Danii
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: szczypiorniści reprezentacji Danii

Reprezentacje Szwecji i Danii odniosły zwycięstwa w drugich meczach turnieju szczypiornistów w ramach igrzysk olimpijskich 2024. Pierwsza z drużyn ograła Hiszpanię 29:26, a druga Egipt 30:27.

Reprezentacja Danii udanie zainaugurowała zmagania w ramach igrzysk olimpijskich 2024. Zdeklasowali bowiem Francuzów 37:29 i to sprawiło, że tylko kataklizm mógłby zabrać im miejsce w ćwierćfinale.

W drugim meczu Duńczycy rywalizowali z Egiptem, która także miał na swoim koncie zwycięstwo (35:32 z Węgrami). Jednak tym razem spotkali się z przeciwnikiem o zdecydowanie innym kalibrze.

Dominacja Danii miała miejsce już na starcie (5:1), ale Egipcjanie byli w stanie złapać kontakt (5:6). Tyle tylko, że wówczas faworyci popisali się serią bramkową za sprawą której odjechali konkretnie (13:5).

Do samego końca premierowej odsłony Duńczycy nie mieli sobie równych. W efekcie zeszli na przerwę z dwucyfrową przewagę (19:9). Wówczas wydawało się, że wygraną mają w kieszeni.

Tymczasem Egipt po zmianie stron pokazał charakter. W pierwszej kolejności zniwelował stratę do czterech bramek (18:22). W końcówce udało im się dojść Duńczyków na dwa trafienia (27:29).

Tyle tylko, że Egipcjan na więcej nie było już stać. Dania zdobyła ostatnią bramkę w tym spotkaniu i mimo słabszej drugiej połowy triumfowała 30:27. Z kompletem punktów zespół ten przewodzi w grupie B.

Z kolei w grupie A doszło do starcia drużyn, które po pierwszych spotkaniach miały zupełnie inne odczucia. Hiszpanie byli zadowoleni po zwycięstwie nad Słowenią (25:22), z kolei Szwedzi musieli poprawić się po porażce z Niemcami (27:30).

Od samego początku rywalizacji oglądaliśmy wymianę ciosów. W końcu Szwecja zdobyła trzy bramki z rzędu i była w stanie nieco odskoczyć (9:6). Po chwili różnica wynosiła już cztery trafienia (11:7) i wówczas Hiszpania rozpędziła się tak, że na przerwę schodziła z remisem.

Start II połowy został zdominowany przez Szwedów (16:12). Hiszpanie dwukrotnie zniwelowali stratę do dwóch bramek, ale na więcej w tym spotkaniu nie było ich stać. Skandynawowie zapewnili sobie nawet prowadzenie 24:18.

Ostatecznie reakcja Hiszpanów miała miejsce, lecz dopiero w końcówce. Zniwelowanie straty do trzech bramek (26:29) nic nie wskórało, bo właśnie takim wynikiem na korzyść Szwedów zakończył się ten pojedynek.