Kosztowny błąd kompana Bartosza Bereszyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Omar Colley (L), Bartosz Bereszyński i Morten Thorsby

Pomocnik Sampdorii - Morten Thorsby sprezentował AS Romie zwycięskiego gola na 1:0. Poza Bartoszem Bereszyńskim zagrał w tym meczu Nicola Zalewski.

AS Roma nabrała wiatru w żagle przed przerwą reprezentacyjną. Awansowała do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, a także odegrała się Lazio za jesienną porażkę w derbach. Jose Mourinho wysłał piłkarzy na krótkie urlopy, o ile oczywiście nie mieli obowiązków w reprezentacji kraju.

W Polsce gościli Nicola Zalewski, a także Bartosz Bereszyński z Sampdorii. Szczególnie ten drugi miał powody do radości, ponieważ pomógł seniorskiej kadrze w awansie do MŚ 2022. Zalewski co prawda wyróżniał się w młodzieżówce, ale wyniki nie broniły zespołu. W niedzielę obaj Polacy byli w podstawowych składach, grali na przeciwnych skrzydłach.

AS Roma wyszła na prowadzenie 1:0 w 27. minucie. Akcja została rozegrana ciekawie, ale nie byłoby gola Henricha Mchitarjana, gdyby nie koszmarne zachowanie Mortena Thorsby'ego. Chciał on wyekspediować piłkę z pola karnego Sampdorii, tymczasem skierował ją prosto na stopę Ormianina. Pomyłka Thorsby'ego była bardzo kosztowna, ponieważ Sampdoria nie potrafiła doprowadzić do remisu do końca spotkania.

UC Sampdoria - AS Roma 0:1 (0:1) 0:1 - Henrich Mchitarjan 27'

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Alex Ferrari, Omar Colley, Nicola Murru - Antonio Candreva, Tomas Rincon, Morten Thorsby (74' Simone Trimboli), Stefano Sensi (46' Fabio Quagliarella) - Abdelhamid Sabiri, Francesco Caputo

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez, Rick Karsdorp - Bryan Cristante, Sergio Oliveira (90' Marash Kumbulla) - Nicola Zalewski (83' Matias Vina), Henrich Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini (90' Edoardo Bove) - Tammy Abraham (83' Eldor Szomurodow)

Żółte kartki: Bereszyński, Sabiri (Sampdoria) oraz Ibanez, Oliveira (Roma)

Sędzia: Gianluca Manganiello