Liverpool uciekł spod topora, męczarnie Chelsea

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC

Zanosiło się na niespodziankę, bo Liverpool przegrywał z Norwich, ale później strzelali już tylko gospodarze. The Reds wygrali 3:1, a jedną z bramek zdobył świeżo pozyskany Luis Diaz.

Kibice na Anfield przecierali oczy ze zdumienia, gdy tuż na początku drugiej połowy Milot Rashica dał prowadzenie Norwich City w starciu z Liverpoolem. Zanosiło się na sensację, jednak gospodarze zabrali się do pracy i w trzy minuty, mówiąc kolokwialnie, załatwili sprawę.

Najpierw gola strzelił Sadio Mane, chwilę później poprawił Mohamed Salah i Liverpool odzyskał kontrolę nad meczem, której nie oddał już do końcowego gwizdka. Zwycięstwo The Reds było nawet wyższe, a swojego pierwszego gola w nowym klubie strzelił pozyskany z FC Porto Luis Diaz.

Rzutem na taśmę komplet punktów w starciu z Crystal Palace zgarnęła Chelsea. Zapewnił to Londyńczykom Hakim Ziyech w jednej z ostatnich akcji meczu.

Wyniki meczów 26. kolejki Premier League:

Arsenal FC - Brentford FC 2:1 (0:0) 1:0 Emile Smith-Rowe 48' 2:0 Bukayo Saka 79' 2:1 Christian Noergaard 90+4'

Aston Villa - Watford FC 0:1 (0:0) 0:1 Emmanuel Dennis 78'

Brighton and Hove Albion - Burnley FC 0:3 (0:2) 0:1 Wout Weghorst 21' 0:2 Josh Brownhill 40' 0:3 Aaron Lennon 69'

Crystal Palace - Chelsea FC 0:1 (0:0) 0:1 Hakim Ziyech 89'

Liverpool FC - Norwich City 3:1 (0:0) 0:1 Milot Rashica 48' 1:1 Sadio Mane 64' 2:1 Mohamed Salah 67' 3:1 Luis Diaz 81'

Southampton FC - Everton 2:0 (0:0) 1:0 Stuart Armstrong 52' 2:0 Shane Long 84'