La Liga. Deportivo Alaves krok od szczęścia

Getty Images /  Aitor Alcalde / Na zdjęciu: piłkarze Deportivo Alaves
Getty Images / Aitor Alcalde / Na zdjęciu: piłkarze Deportivo Alaves

Od wtorku rozgrywana jest 35. kolejka La Ligi. Niezwykle cenne punkty zdobyło Deportivo Alaves. Dzięki wygranej nad Elche zespół oddalił się od strefy spadkowej. Rywal jest coraz bliżej degradacji.

Deportivo Alaves może z optymizmem patrzeć na finisz sezonu. We wtorkowy wieczór po trzech meczach bez wygranej sięgnęło po trzy punkty.

Rywalem było Elche, które plasowało się w strefie spadkowej i do przeciwnika traciło dwa punkty. Po bezpośredniej konfrontacji różnica zwiększyła się. Na premierowe trafienie w spotkaniu czekać trzeba było do 40. minuty. Wówczas bramkarza miejscowych pokonał Joselu. Wynik spotkania ustalił dziewięć minut po przerwie Luis Rioja.

Deportivo oddaliło się od strefy spadkowej. Sytuacja w La Lidze Elche stała się bardzo trudna.

Pięć bramek padło w Pampelunie. Osasuna pokonała Cadiz 3:2, ale obydwa zespoły już od kilku kolejek mogą myśleć o nowym sezonie.

Osasuna Pampeluna - Cadiz CF 3:2 (1:0)
1:0 - Budimir 38'
1:1 - Saponjić (k.) 49'
2:1 - Budimir 75'
3:1 - Torres (k.) 86'
3:2 - Perea 90+1'

Elche CF - Deportivo Alaves 0:2 (0:1)
0:1 - Joselu 40'