Premier League. Koniec marzeń klubu Grosickiego. Cudowne trafienie Pepe

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Frank Augstein / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC cieszą się z bramki
PAP/EPA / Frank Augstein / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC cieszą się z bramki

W niedzielę West Bromwich Albion przegrało 1:3 z Arsenalem. "The Baggies" podzielili los Sheffield United i w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu Premier League.

Sam Allardyce postawił na bardzo ofensywny skład, beniaminek na początku przejął inicjatywę. Bardzo aktywny po stronie West Bromwich Albion był Matheus Pereira.

Dopiero w 21. minucie "Kanonierzy" oddali pierwszy celny strzał. Próbę zza pola karnego podjął Mohamed Elneny, piłka trafiła prosto do koszyczka Sama Johnstone'a. Chwilę później wychowankowie Arsenalu rozpracowali defensywę rywala. Bukayo Saka precyzyjnie dośrodkował z lewej strony i Emile Smith Rowe wolejem wykończył całą akcję.

Ozdobą tego meczu było jednak trafienie Nicolasa Pepe. Skrzydłowy zszedł do środka, poradził sobie z obrońcami, a następnie kapitalnie przymierzył w okienko bramki strzeżonej przez Johnstone'a.

Starania Pereiry przyniosły skutek w 67. minucie gry. Brazylijczyk przeprowadził rajd środkiem boiska i silnym strzałem z dystansu pokonał Bernda Leno. Gracze gospodarzy byli bezradni.

Willian zwieńczył dzieło. Doświadczony pomocnik popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego, choć Johnstone powinien zachować się trochę lepiej. Dla reprezentanta Brazylii była to premierowa bramka dla klubu z Emirates Stadium.

Spotkanie zakończyło się pomyślnie dla podopiecznych Mikela Artety, Arsenal znajduje się na 9. pozycji w stawce. Kamil Grosicki nie został uwzględniony w kadrze West Bromwich Albion, które straciło matematyczne szanse na utrzymanie w Premier League. To pierwszy spadek w bogatej karierze Sama Allardyce'a.

Arsenal FC - West Bromwich Albion 3:1 (2:0) 1:0 - Emile Smith Rowe 29' 2:0 - Nicolas Pepe 35' 2:1 - Matheus Pereira 67' 3:1 - Willian 90'

Arsenal: Bernd Leno - Calum Chambers, Rob Holding, Gabriel Magalhaes, Bukayo Saka, Mohamed Elneny, Dani Ceballos (77' Thomas Partey), Emile Smith Rowe (63' Kieran Tierney), Willian, Nicolas Pepe, Gabriel Martinelli (60' Alexandre Lacazette).

West Brom: Sam Johnstone - Darnell Furlong, Semi Ajayi, Kyle Bartley, Conor Townsend, Okay Yokuslu, Matt Phllips, Matheus Pereira, Callum Robinson (68' Grady Diangana), Conor Gallagher, Mbaye Diagne (56' Hal Robson-Kanu).

Żółte kartki: Ceballos (Arsenal) - Robson-Kanu, Gallagher (West Brom).

20 Sheffield United 38722920:6323

Czytaj także: Premier League. Manchester United męczył się w pierwszej połowie. Mecz zakończył się po myśli gości Zwrot akcji ws. Harry'ego Kane'a. Na stole są gigantyczne pieniądze