Bundesliga. Ależ grafika! Świetnie oddaje to, co na boisku wyczyniał Lewandowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Schrader  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Matthias Schrader / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski znakomicie zaprezentował się w starciu z Borussią M'Gladbach. Grafika, która znalazła się na jednym z oficjalnych profili Bayernu Monachium, idealnie pokazuje to, co się wydarzyło na boisku.

Sobota była dniem pełnym emocji dla Bayernu Monachium. Od 24 kwietnia zespół nie rozgrywał żadnych spotkań, bowiem odpadł ze wszystkich innych rozgrywek. W spokoju mógł więc się szykować do trzech ostatnich kolejek Bundesligi.

Tuż przed meczem okazało się, że dzięki wygranej Borussii Dortmund nad RB Lipsk (3:2), Bayern jest już mistrzem Niemiec. Nie minęły dwie minuty i Robert Lewandowski rozpoczął festiwal strzelecki. W pierwszej połowie dołożył jeszcze jednego gola i asystę. Natomiast po przerwie wykorzystał rzut karny.

W sezonie 2020/21 ma więc już na koncie 39 zdobytych bramek. Oznacza to, że od wyrównania rekordu Gerda Muellera dzieli go tylko jeden gol, a dwa od pobicia historycznego wyczynu.

Na profilu Bayernu na Twitterze pojawiła się zabawna grafika, tak zwana "heat mapa", która teoretycznie pokazuje miejsca na boisku, w których najczęściej znajduje się polski napastnik. Tym razem nie jest ona prawdziwa, bo pokazuje... kozę. Angielski skrót "The G.O.A.T" oznacza "The Greatest Of All Time", czyli najlepszego w historii.

Tak właśnie można podsumować występ Lewandowskiego w starciu z Borussią M'Gladbach.

Czytaj też:  Bundesliga. Historyczny wyczyn Roberta Lewandowskiego. Taki szybki jeszcze nie był Bundesliga. Robert Lewandowski potrzebował 111 sekund do zdobycia bramki (wideo)