eWinner II liga: zimowe transfery Lecha II Poznań procentują

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań

Lech II Poznań zdobył w rundzie wiosennej już siedem punktów i oddala się od miejsc spadkowych. Sprowadzeni zimą Adrian Laskowski oraz Siergiej Kriwiec przyczynili się do zdobycia goli w wygranym 2:0 meczu z Hutnikiem Kraków.

Szymon Szydełko nie dokonał zmian w jedenastce nieźle prezentującego się ostatnio Hutnika Kraków. Beniaminek na kilka dni opuścił ostatnie miejsce w tabeli dzięki sensacyjnemu zwycięstwu z GKS-em Katowice oraz szczęśliwemu remisowi ze Stalą Rzeszów. Tym razem Hutnik grał z zespołem towarzyszącym mu w dolnej połowie tabeli, lecz nie poszło mu równie dobrze.

Lech II Poznań dostał wsparcie od obrońcy Lubomira Satki. W jedenastce gości byli również sprowadzeni w zimowym oknie transferowym oraz doświadczeni Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski i Siergiej Kriwiec. Laskowski rozegrał ładną akcję bramkową w 25. minucie z Łukaszem Szramowskim. Były pomocnik Warty Poznań wymienił podania ze strzelcem gola na 1:0.

W 79. minucie Siergiej Kriwiec trafił na 2:0 i tym uderzeniem zapewnił Lechowi komplet punktów. Białorusin pokonał Dawida Smuga z rzutu karnego, a jedenastka została podyktowana za faul Tomasza Wojcinowicza na Karolu Smajdorze. Piłkarze Hutnika nie zgadzali się z decyzją Rafała Rokosza, a najbardziej żywiołowo protestujący Piotr Stawarczyk został napomniany żółtą kartką.

W doliczonym czasie meczu wykazał się Krzysztof Bąkowski i swoją interwencją po trudnym strzale uchronił czyste konto. W sumie zmierzył się w tym spotkaniu z trzema uderzeniami celnymi. Lech wygrał drugi mecz w rundzie wiosennej, a w tym trzecim zremisował z Sokołem Ostróda. W przeciwieństwie do pokonanego w niedzielę przeciwnika jest w coraz lepszej sytuacji ponad strefą spadkową.

Hutnik Kraków - Lech II Poznań 0:2 (0:1) 0:1 - Łukasz Szramowski 25' 0:2 - Siergiej Kriwiec (k.) 79'

Hutnik: Dawid Smug – Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Łukasz Kędziora - Mateusz Ozimek, Krzysztof Świątek, Miłosz Drąg (46' Filip Handzlik), Dawid Linca (46' Javier Bernal), Piotr Zmorzyński (70' Bartosz Tetych) - Kamil Bełczowski (46' Kacper Jodłowski), Michał Kitliński (36' Kamil Sobala)

Lech: Krzysztof Bąkowski - Filip Nawrocki, Lubomir Satka, Wojciech Onsorge, Karol Smajdor - Artur Marciniak (89' Jakub Białczyk), Adrian Laskowski, Filip Marchwiński - Łukasz Szramowski (79' Eryk Kryg), Siergiej Kriwiec (86' Ołeksandr Jacenko), Jakub Karbownik (86' Adrian Ratajczyk)

Żółte kartki: Świątek, Linca, Wojcinowicz, Stawarczyk (Hutnik)

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)