Liga Mistrzów. 17-latek z Bayernu zapisał się w historii. Bright Arrey-Mbi pobił rekord

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juanjo Martin EPA-EFE / Na zdjęciu: Bright Arrey-Mbi (pierwszy z prawej) podczas meczu z Atletico

Bright Arrey-Mbi może mieć powody do radości. We wtorek, przy okazji meczu Atletico Madryt - Bayer Monachium (1:1), został najmłodszym debiutantem zespołu ze stolicy Bawarii w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

przebywał na boisku podczas wtorkowego meczu przez 61. minut. Nieco ponad kwadrans po przerwie jego miejsce zajął .

Dla młodego zawodnika był to bez wątpienia bardzo ważny występ. Został bowiem najmłodszym debiutantem Bayernu Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Arrey-Mbi pobił rekord, który nie tak dawno - bo 3 listopada 2020 roku - ustalił Jamal Musiala. On debiutował w wieku 17 lat 8 miesięcy i 8 dni. Bright we wtorek miał natomiast... trzy dni mniej!

Rekord został więc pobity rzutem na taśmę. Godzina gry z delikatnym okładem to z pewnością kolejne cenne doświadczenie w karierze tego młodego zawodnika.

We wtorkowym meczu jego Bayern zremisował z Atletico Madryt 1:1. Bramkę dla ekipy z Hiszpanii zdobył Joao Felix, a po przeciwnej stronie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller.

Czytaj także: > Tomasz Hajto znów trenerem? Zdradził, jaki kierunek go interesuje > Koszmarne wieści. Nie żyje 19-letni Mateusz Marciniak, piłkarz Juranda Koziegłowy