Serie A: AS Roma wygrała po raz pierwszy. Pedro Rodriguez ozdobił mecz golem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GABRIELE MENIS  / Na zdjęciu: Rodrigo De Paul i Lorenzo Pellegrini walczą o piłkę
PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Rodrigo De Paul i Lorenzo Pellegrini walczą o piłkę

Pierwszy gol Pedro Rodrigueza w Serie A dał AS Romie pierwszą wygraną w sezonie. Giallorossi pokonali 1:0 Udinese Calcio.

Po solidnym i zremisowanym 2:2 meczu z Juventusem FC podopieczni Paulo Fonseki potrzebowali potwierdzenia w meczu z innymi Bianconerimi - tymi starszymi, ale mniej utytułowanymi. Uczestnik Ligi Europy przyjechał do Udine, a jego przeciwnik w tym sezonie wyłącznie przegrywa i przez 270 minut nie strzelił gola.

AS Roma nie miała łatwości w zdobyciu prowadzenia. Potrzeba było do strzelenia gola czegoś ekstra i o takie niekonwencjonalne rozwiązanie zadbał Pedro Rodriguez. W 55. minucie znany głównie z angielskich boisk pomocnik huknął na 1:0 zza pola karnego. Hiszpan przeprowadził dynamiczny rajd, a kropnął tak mocno i precyzyjnie, że uznany specjalista Juan Musso tylko obserwował jak piłka odbija się od słupka i ląduje w siatce.

Udinese miało sporo szans na doprowadzenie do remisu. Każdy piłkarz ofensywny ze Stadio Frulli zmarnował minimum jedną sytuację podbramkową. W drużynie z Rzymu poza Pedro Rodriguezem wyróżniał się bramkarz Antonio Mirante, który między innymi w dobrym stylu obronił strzał Kevina Lasagni.

Nie mógł się natomiast podobać w ataku Edin Dzeko. W pierwszej połowie zbierał się zbyt ospale do uderzenia z bliska po wstrzeleniu Leonardo Spinazzoli i pozwolił na interwencję defensorowi Udinese. Po przerwie napastnik Giallorossich już w ogóle nie miał okazji do zmienienia wyniku i przyjezdni do końca musieli troszczyć się o skromne prowadzenie 1:0.

Łukasza Teodorczyka nie było w kadrze Udinese.

Udinese Calcio - AS Roma 0:1 (0:0) 0:1 - Pedro Rodriguez 55'

Udinese: Juan Musso - Sebastien De Maio, Samir, Rodrigo Becao (86' Mamadou Coulibaly) – Thomas Ouwejan, Tolgay Arslan (63' Fernando Forestieri), Rodrigo de Paul, Hidde ter Avest (62' Nahuel Molina), Roberto Pereyra (86' Ilija Nestorovski) – Kevin Lasagna, Stefano Okaka

Roma: Antonio Mirante - Gianluca Mancini, Roger Ibanez, Marash Kumbulla - Davide Santon, Jordan Veretout, Lorenzo Pellegrini (83' Bryan Cristante), Leonardo Spinazzola – Henrich Mchitarjan (71' Carles Perez), Pedro Rodriguez (83' Justin Kluivert) – Edin Dzeko (90' Gonzalo Villar)

Żółta kartka: Okaka (Udinese)

Sędzia: Rosario Abisso