Tak radzili sobie rywale polskich drużyn w Lidze Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (FC Kopenhaga)
Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (FC Kopenhaga)

W środę i czwartek trzy drużyny z PKO Ekstraklasy będą rywalizowały w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Sprawdź, jak w ten weekend radzili sobie ich przeciwnicy.

Tylko Legia Warszawa w ten czwartek powalczy u siebie w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Mistrz Polski po porażce 1:3 z Górnikiem Zabrze przystąpi do rywalizacji z kosowską Dritą Gnjilane. Rywal warszawian nie grał w ten weekend meczu ligowego. Jej starcie z KF Llapi zostało przełożone.

W lepszych nastrojach do walki o Ligę Europy przystąpi Lech Poznań. "Kolejorz" rzutem na taśmę wygrał w derbach Poznania z Wartą, a w środę zagra z Apollonem Limassol. Cypryjczycy tego samego dnia wygrali 3:1 z Anorthosisem. W czwartek podejmą Lecha.

Piast Gliwice jeszcze nie rozegrał swojego meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Ekipa Waldemara Fornalika dopiero w poniedziałek zagra z Jagiellonią Białystok, ale zna już wynik ligowego meczu swojego rywala. FC Kopenhaga, z którą zagra w czwartek na wyjeździe, przegrała 1:2 z Broendby. Jedynego gola strzelił dla niej Kamil Wilczek (więcej TUTAJ).

O awansie decyduje jedno spotkanie. W przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie rzuty karne.