Serie A: Arkadiusz Milik bliżej liderów. Zobacz klasyfikację strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik zdobył gola w wygranym 4:1 meczu Napoli z Romą. Polak liczy się w walce o koronę króla strzelców ligi włoskiej. W rankingu snajperów jest piąty.

Nie trzeba było długo czekać na trafienie Arkadiusza Milika po przerwie reprezentacyjnej. Już w 2. minucie napastnik SSC Napoli zachował się świetnie w polu karnym Giallorossich. Po podaniu Simone Verdiego z drugiej linii Milik zgubił przyjęciem piłki obrońców i pokonał swoim uderzeniem Robina Olsena.

Milik zdobył 16. gola na ligowym froncie i jest w klasyfikacji strzelców Serie A na piątym miejscu. W Napoli nie ma skuteczniejszego zawodnika niż reprezentant Polski. Wciąż może on powalczyć o zwycięstwo w wyścigu po koronę króla strzelców. W niedzielę zbliżył się do najlepszych graczy ofensywnych ligi.

Liderem klasyfikacji jest Fabio Quagliarella z 21 bramkami. W sobotę nie poprawił on swoich indywidualnych statystyk w meczu Sampdorii z Milanem.

Wygranym 29. kolejki jest obok Milika także Duvan Zapata, który popisał się dubletem na wagę zwycięstwa 3:1 Atalanty z Parmą. Kolumbijczyk ma na koncie 19 goli i jest na drugim miejscu w rankingu wspólnie z Krzysztofem Piątkiem oraz Cristiano Ronaldo. Pozostali zawodnicy występujący na włoskich boiskach mają już małą szansę na zdobycie korony.