The Championship: porażka Leeds United w ważnym meczu z Sheffield United, niezły występ Mateusza Klicha

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich

W ważnym meczu na górze tabeli The Championship Leeds United musiało uznać wyższość Sheffield United (0:1). Niezłe zawody rozegrał Mateusz Klich, który był o krok od zaliczenia asysty, a na boisku spędził 77 minut.

Sobotnie starcie w Leeds zapowiadało się bardzo ciekawie, bo zarówno Leeds, jak i Sheffield walczą o uzyskanie bezpośredniego awansu do Premier League (takie przepustki uzyskają dwie najlepsze ekipy).

Od początku konfrontacji podopieczni Marcelo Bielsy mieli sporą optyczną przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale praktycznie nic z tego nie wynikało.

W 23. minucie nieźle na bramkę rywala główkował Tyler Roberts, lecz niecelnie. Zresztą w pierwszej połowie rywalizacji żadna z drużyn nie oddała celnego strzału.

Już po zmianie stron, a dokładnie w 59. minucie potyczki, bliski zaliczenia ósmej asysty w sezonie był Mateusz Klich. Jednakże Roberts po podaniu od Polaka trafił w słupek, zaś futbolówka wróciła do gry.

Wydawało się, że bliżej otwarcia wyniku zawodów są gospodarze, ale fatalny błąd Liama Coopera sprawił, że przyjezdni wyszli na prowadzenie za sprawą Chrisa Bashama. Anglik pokonał Kiko Casillę w sytuacji sam na sam.

Miejscowi zawodnicy ambitnie walczyli o doprowadzenie do wyrównania, jednak szło im to jak po grudzie. Na domiar złego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Leeds United straciło bramkarza Casillę, który poza polem karnym sfaulował mijającego go przeciwnika, za co obejrzał zasłużoną czerwoną kartkę. Wynik już do końca nie uległ zmianie i trzy punkty padły łupem Sheffield United.

The Championship, 38. kolejka:

Leeds United - Sheffield United 0:1 (0:0) 0:1 - Chris Basham 71'

Czerwona kartka: Kiko Casilla (Leeds United) w 91. minucie /za interwencję poza polem karnym/.

Czołówka tabeli The Championship:

MiejsceZespółMeczeZRPBramkiPunkty
1[url=/pilka-nozna/norwich]Norwich City[/url]38239677:4878
2[url=/pilka-nozna/sheffield-united]Sheffield United[/url]38228864:3474
3[url=/pilka-nozna/leeds-united]Leeds United[/url]38227963:3973

Czytaj też: -> Mateusz Klich w drodze do Premier League. "To najlepsza liga na świecie i każdy chciałby w niej grać" -> Młodzi polscy trenerzy na stażu u mistrza Marcelo Bielsy