Niechlubny rekord reprezentacji Niemiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst/Bongarts / Na zdjęciu od lewej: Joshua Kimmich, Leroy Sane

Reprezentacja Niemiec we wtorek przegrała 1:2 w Lidze Narodów z aktualnymi mistrzami świata, Francuzami. To szósta porażka w sezonie tego zespołu.

Początek wtorkowej potyczki był obiecujący dla mistrzów świata z 2014 roku, którzy chcieli zamazać plamę po blamażu 0:3 z Holandią.

W 14. minucie rzut karny wykorzystał Toni Kroos, dzięki czemu Niemcy wyszli na prowadzenie z Francuzami. Po przerwie Antoine Griezmann ustalił wynik, strzelając dwie bramki, z czego jedną również po podyktowanym przez sędziego karnym.

To szósta porażka reprezentacji Niemiec w tym roku kalendarzowym. To najgorszy bilans tej drużyny w historii. Do tej pory najsłabszym rezultatem było pięć przegranych spotkań 33 lata temu.

Jakby złych wiadomości było mało, to była to druga porażka Niemców z rzędu, co po raz ostatni tej drużynie przytrafiło się w 2000 roku.

Wydawało się, że gorzej niż na mundialu być nie może. A jednak.