II liga: Podział punktów przy Piłsudskiego. Widzew wciąż liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi

Blisko 17 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadonie przy Piłsudskiego w Łodzi obserwowało festiwal nieskuteczności Widzewa. Czerwono-biało-czerwoni zremisowali w 3. kolejce ze Zniczem Pruszków 1:1.

Widzewiacy przystępowali do sobotniego meczu jako lider tabeli II ligi. W poprzedniej kolejce piłkarze trenera Radosława Mroczkowskiego bez większych kłopotów rozprawili się w Katowicach z miejscowym Rozwojem, strzelając przeciwnikowi aż cztery bramki. Z kolei zawodnicy Znicza Pruszków tydzień wcześniej ulegli na własnym boisku toruńskiej Elanie 0:2.

Gospodarze przejęli inicjatywę na placu gry już na początku spotkania. W 6. minucie Daniel Świderski znalazł w polu karnym Mateusza Michalskiego, który mocnym zagraniem po ziemi podał do Konrada Gutowskiego. Pomocnik Widzewa zdecydował się na strzał mimo ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Piotra Misztala.

Gutowski był w pierwszej połowie główną postacią w ofensywie drużyny Mroczkowskiego. Młody zawodnik sprawiał liczne problemy grającemu naprzeciw niego Marcinowi Bochenkowi. Zawodnicy Andrzeja Prawdy byli w stanie odpowiedzieć w pierwszych 45 minutach tylko jedną akcją, ale równocześnie najgroźniejszą. Strzał głową Mateusza Długołęckiego po rzucie rożnym z linii bramkowej wybił Świderski.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas przewagę na boisku mieli piłkarze Widzewa, ale dopiero w 55. minucie udokumentowali ją golem. Do rzutu wolnego ustawionego około 20 metrów od bramki podszedł Michalski. Pomocnik gospodarzy zdecydował się na mocny strzał po ziemi, który zatrzymał się dopiero w siatce Znicza.

Dziewięć minut później czerwono-biało-czerwoni mogli podwyższyć po spektakularnej próbie przelobowania Misztala przez Macieja Kazimierowicza. Golkipera gości uratowała jednak poprzeczka. Wciąż aktywny na boisku był Gutowski, który mimo stworzonych przez siebie okazji, nie był w stanie żadnej zamienić na gola.

Zamiast bramki na 2:0 dla Widzewa nieoczekiwanie doszło do wyrównania. Chwilę rozprężenia w szeregach obrony gospodarzy wykorzystał duet Kubicki - Bochenek. Pierwszy dośrodkował z lewej strony pola karnego na głowę drugiego. Obrońca Znicza precyzyjnym strzałem nie dał szans Patrykowi Wolańskiemu na skuteczną interwencję.

Łodzianie próbowali jak najszybciej przywrócić korzystny dla siebie rezultat i w ostatniej akcji meczu powinni byli osiągnąć cel. Do znakomitego dośrodkowania Marka Zuziaka z głębi pola dobiegł Gutowski, który z bliskiej odległości oddał atomowe uderzenie w poprzeczkę.

Chwilę później arbiter spotkania zakończył zawody. Widzew mimo remisu utrzymał pozycję lidera. Stało się tak za sprawą korzystnego układu spotkań innych drużyn. Widzew, podobnie jak Elana Toruń, Radomiak Radom i Górnik Łęczna, ma na koncie siedem punktów po trzech spotkaniach. Piłkarze Znicza zajmują aktualnie dziewiątą pozycję w tabeli, tracąc do lidera trzy "oczka".

Widzew Łódź  - Znicz Pruszków 1:1 (0:0) 1:0 - Mateusz Michalski 55’ 1:1 - Marcin Bochenek 83'

Składy drużyn Widzew: Patryk Wolański – Sebastian Kamiński, Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak, Marcin Pigiel – Mateusz Michalski (80' Marek Zuziak), Simonas Paulius (54’ Michał Miller), Maciej Kazimierowicz, Konrad Gutowski – Daniel Świderski (50’ Kacper Falon), Robert Dejman Znicz: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Adrian Rybak, Marcin Rackiewicz – Jakub Kabala (59’ Patryk Kubicki), Przemysław Kocot (74’ Marcin Smoliński), Adrian Małachowski, Mateusz Długołęcki, Paweł Tarnowski (90+2' Jakub Zagórski) – Karol Podliński (63’ Dariusz Zjawiński) Żółte kartki: Paulius (Widzew).

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Widzów: 16821.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!