Wisła Płock - Korona: Nafciarze coraz bliżej grupy mistrzowskiej

PAP / Marcin Bednarski / Na zdjęciu: piłkarz Wisły Płock Konrad Michalak (w środku) i Ivan Jakic (z lewej) z Korony Kielce

Wisła Płock pokonała Koronę 2:0 i może być już niemal pewna gry w grupie mistrzowskiej. Kielczanom do celu brakuje jeszcze kilka punktów. Gole w spotkaniu zdobywali Damian Byrtek oraz Giorgi Merebaszwili.

Wisła Płock i Korona Kielce wciąż nie mogą być pewne awansu do grupy mistrzowskiej. Drużyny muszą patrzeć za siebie i zapewne z trwogą, a także podziwem, obserwują stopniowe zbliżanie się Cracovii.

Pierwsza połowa potyczki w Płocku należała do Korony. Kielczanie przeważali, ale nie potrafili oddać celnego uderzenia na bramkę Nafciarzy. Dobrą okazję miał w 11. minucie Jakub Żubrowski, ale przestrzelił. Kilka szans mógł mieć Nika Kaczarawa, jednak detale decydowały o tym, że napastnik nie potrafił celnie uderzyć.

Po półgodzinie gry przebudziła się Wisła. Płocczanie nie umieli poważniej zagrozić bramce Zlatana Alomerovicia. Gospodarzom udało się to pięć minut po przerwie. Semir Stilić dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Damiana Byrtka. Stoper pewnym uderzeniem z pięciu metrów wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

Korona po stracie bramki nie potrafiła odpowiedzieć Nafciarzom. To pod polem karnym kielczan było groźniej. Piłkarze z Płocka nie potrafili wykorzystać błędów w obronie, które bardzo często popełniali goście. Takowego nie ustrzegł się również Thomas Daehne. Bramkarz w 72. minucie nie złapał piłki, ale żaden z kielczan nie potrafił wykorzystać sytuacji.

Wydawało się, że w końcówce przyjezdni zaryzykują. Tak się nie stało, to Wisła w 88. minucie ponownie trafiła do siatki. Z boku pola karnego dogrywał Arkadiusz Reca, Elhadji Pape Diaw niefortunnie podał do Merebaszwiliego. Gruzin stojąc cztery metry od bramki uderzył między nogami Alomerovicia.

Wygrywając Wisła Płock zrobiła kolejny krok ku grupie mistrzowskiej.

Wisła Płock - Korona Kielce 2:0 (0:0)
1:0 - Byrtek 50'
2:0 - Merebaszwili 88'