Kolejna wpadka Realu Madryt. Zinedine Zidane nie chce zmian w składzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Karim Benzema i Zinedine Zidane
Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Karim Benzema i Zinedine Zidane

Real Madryt, po remisie z Celtą Vigo (2:2), traci już 16 punktów do liderującej FC Barcelony. Mimo słabych wyników, trener Zinedine Zidane nie chce zmian w składzie. - Mamy bardzo dobrą kadrę - mówi Francuz.

To jest jak na razie przeciętny sezon w wykonaniu piłkarzy Realu Madryt. "Królewscy" po remisie z Celtą Vigo tracą już 16 punktów do FC Barcelony. Zinedine Zidane na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał swojego rozczarowania. Nie chciał jednak mówić o szansach na zdobycie mistrzostwa.

- Nie będę o tym mówił na każdej konferencji. Jeśli będziemy tracić punkty, to nie dogonimy rywali. Musimy skupić się na każdym następnym spotkaniu. To jedyne rozwiązanie - powiedział szkoleniowiec Realu.

Mistrzom Hiszpanii nie pomógł nawet udany występ powracającego po kontuzji Garetha Bale'a , który w 110 sekund zdobył dwie bramki. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, ale po przerwie tej jakości zabrakło. Musimy pracować nad tym, żeby grać równo przez 90 minut - zaznaczył Zidane.

Francuz mówił o tym, że zespół stracił pewność siebie, co znacząco odbija się na wynikach. - Musimy mieć więcej wiary w swoje umiejętności - skomentował.

Jeden z dziennikarzy zapytał Zidane'a o ewentualne korekty w składzie w trakcie trwania zimowego okna transferowego. Francuz odpowiedział krótko: nie chcę żadnych zmian w składzie. Na ten moment nie potrzebujemy nowych zawodników. Kadra jest bardzo mocna.