Premier League: zaczęło się od sensacji, a skończyło zgodnie z planem. Chelsea ograła Newcastle

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Eden Hazard
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Eden Hazard

Dublet Edena Hazarda w meczu Chelsea z Newcastle United w 15. kolejce Premier League zapewnił zwycięstwo The Blues 3:1. Mistrzowie Anglii w pełni dominowali na Stamford Bridge.

Idealnie rozpoczął się ten mecz dla beniaminka. Już w 12. minucie, w pierwszej akcji, Newcastle United wyszło na prowadzenie. Po dość przypadkowych zagraniach, przebitkach, Thibaut Courtois tak sparował piłkę, że ta spadła pod nogi Dwighta Gayle'a. Temu wystarczyło precyzyjnie uderzyć z 10 metrów i tak też zrobił.

Jednak Chelsea od początku spotkania prezentowała się bardzo dobrze i szybko zaczęła tworzyć sobie okazje. Kwestią czasu było, kiedy piłka znajdzie się w siatce Srok. Kibice na Stamford Bridge nie musieli długo czekać, ponieważ tylko do 21. minuty, gdy Eden Hazard zebrał odbitą futbolówkę i z woleja pokonał bramkarza.

Jeszcze przed przerwą było 2:1 dla The Blues. Z prawej flanki dośrodkował Victor Moses, Alvaro Morata przepchnął rywala i z pięciu metrów głową umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji, ponieważ atakowała tylko jedna drużyna - Chelsea. The Blues długo jednak nie potrafili zdobyć kolejnego gola. Dopiero nieco kwadrans przed końcem Matt Ritchie powalił we własnym polu karnym szarżującego Victora Mosesa. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Hazard i podcinką pokonał bramkarza.

Belg tego dnia był najlepszy na boisku, ale zdobył tylko dwie bramki - tylko, ponieważ dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Oddał w sumie dziewięć strzałów.

Kolejne minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu. Chelsea wygrała 3:1 i ma 32 punkty na koncie.

Chelsea FC - Newcastle United 3:1 (2:1) 0:1 - Dwight Gayle 12'  1:1 - Eden Hazard 21' 2:1 - Alvaro Morata 33' 3:1 - Eden Hazard (k.) 74'

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen (80' Cahill), Ruediger - Moses, Drinkwater, Fabregas (78' Bakayoko), Kante, Alonso - Hazard (78' Willian) - Morata.

Newcastle: Darlow - Manquillo, Lejeune, Clark, Mbemba - Diame (75' Shelvey), Merino (85' Yedlin) - Ritchie, Ayoze Perez (62' Hayden), Jacob Murphy - Gayle.

Żółte kartki: Clark (Newcastle).

Sędzia: Kevin Friend.