II liga: Odra Opole zdobyła Radom. Pierwsza porażka Roberta Podolińskiego

PAP / Andrzej Grygiel

Odra Opole wygrała 2:1 na stadionie Radomiaka Radom w 27. kolejce II ligi. Pokonana drużyna poniosła pierwszą porażkę pod wodzą Roberta Podolińskiego. Także w piątek ROW 1964 Rybnik zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg.

Pojedynek czwartego w tabeli Radomiaka Radom z liderem Odrą Opole imponował tempem. Nie zabrakło w nim walki i zwrotów akcji. Piłkarze obu drużyn oddali łącznie ponad 20 strzałów.

Zespoły grały w ustawieniu z jednym wysuniętym piłkarzem i podczas gdy Leandro odbijał się od przyjezdnych, Szymon Skrzypczak imponował skutecznością i zapewnił opolanom zwycięstwo 2:1.

Skrzypczak zdobył dwa gole dla Odry Opole. Pierwszego w 32. minucie, główkując do siatki piłkę, która odbiła się poprzeczki. Drugiego w 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który Radomiak sprezentował opolanom za darmo.

Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Davida Kwieka. Pomocnik nie tylko wrócił do jedenastki Radomiaka, ale decyzją trenera Roberta Podolińskiego, został jej kapitanem i egzekutorem stałych fragmentów. W 51. minucie strzelił celnie po solowym rajdzie i podaniu Pawła Tarnowskiego.

Drużyna z Radomia poniosła pierwszą porażkę pod wodzą Podolińskiego. Nie poszła za ciosem po zwycięstwie w Bytomiu, została poza miejscami premiowanymi awansem, a na dodatek straciła Leandro. Brazylijczyk dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego i za tydzień będzie pauzować.

Także w piątek ROW 1964 Rybnik zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg. Ponownie błysnął Jakub Bojas. W 52. minucie wychowanek Zawiszy Bydgoszcz przymierzył z linii pola karnego w okienko. Tydzień temu ten piłkarz zapewnił Olimpii zwycięstwo z Legionovią po solowym rajdzie. Na Śląsku trafienie Bojasa wystarczyło do zdobycia punktu, ponieważ w 88. minucie Szymon Jary wyrównał po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

Radomiak Radom - Odra Opole 1:2 (0:1)
0:1 - Szymon Skrzypczak 32'
1:1 - David Kwiek 50'
1:2 - Szymon Skrzypczak 81'

Radomiak: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Bartosz Sulkowski - Matthieu Bemba (85' Simon Colina), Kamil Kościelny - Paweł Tarnowski, David Kwiek (82' Szymon Stanisławski), Mateusz Stąporski (56' Dariusz Brągiel) - Leandro.

Odra: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Tomasz Wepa, Gabriel Nowak (72' Mateusz Peroński) - Marek Gancarczyk (82' Mateusz Gancarczyk), Waldemar Gancarczyk (90' Łukasz Staroń), Marcin Wodecki - Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Sulkowski, Stąporski, Leandro (Radomiak) oraz Marek Gancarczyk, Wenizettel (Odra).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)