Ligue 1: Kamil Grosicki od 1. minuty, Mariusz Stępiński na ławce w "polskim" meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ICON SPORT
Newspix / ICON SPORT

Pojedynek polskich piłkarzy w meczu Stade Rennes - FC Nantes? Niewykluczone, ale nie od 1. minuty. Miejsce w podstawowym składzie ma bowiem tylko Kamil Grosicki.

28-letni skrzydłowy zagra od początku po raz trzeci z rzędu w Ligue 1. Wcześniej przebywał na boisku w pełnym wymiarze czasowym w starciach z EA Guinghamp (1:1) oraz Paris Saint-Germain (0:1).

Dotąd "Grosik" ma na koncie siedemnaście spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich cztery bramki i dołożył do tego trzy asysty.

Mariusz Stępiński natomiast w meczu ze Stade Rennes znalazł się w rezerwie. Napastnik FC Nantes stracił miejsce w podstawowej jedenastce po tym jak w potyczce z Toulouse FC (1:0) dostał "wędkę" od trenera i zszedł z boiska jeszcze przed przerwą. Później w ogóle nie zagrał przeciwko SM Caen (1:0), zaś w ostatnim meczu z PSG (0:2) wszedł na plac gry z ławki. W sobotę również możemy go zobaczyć w roli dżokera.

Były napastnik Ruchu Chorzów zagrał w obecnym sezonie osiemnaście spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając cztery gole i dokładając do nich tyle samo asyst.