Serie A: spacerek Juventusu Turyn z beniaminkiem i debiut rewelacyjnego 16-latka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  	PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO
PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nie było większej historii w starciu Juventusu Turyn z Pescara Calcio w pojedynku 13. kolejki Serie A. Gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0 i pewnie prowadzą w tabeli.

Bianconerim sporo czasu zajęło złamanie oporu beniaminka. Pescara odparła kilka ataków, dogodnej okazji nie wykorzystał Gonzalo Higuain, lecz wreszcie w 36. minucie po wymianie piłki z Mario Mandzukiciem futbolówkę do siatki posłał Sami Khedira, dla którego był to trzeci gol w sezonie ligowym.

Juventus dominował nad plasującym się w strefie spadkowej przeciwnikiem, a złudzeń pozbawił Pescarę po godzinie gry. Tym razem Khedira wcielił się w rolę asystenta, a sytuację sam na sam z Albano Bizzarrim wykorzystał Mandzukić. Po chwili na strzał z 25 metrów zdecydował się Hernanes i bramkarz przyjezdnych raz jeszcze skapitulował.

W niezbyt interesującym pojedynku wydarzeniem meczu okazał się debiut urodzonego w 2000 roku Moise'a Keana. Rewelacyjny 16-letni napastnik, który zastąpił w 84. minucie Mandzukicia, już jest porównywany do Mario Balotellego i wzbudza zainteresowanie czołowych angielskich klubów. Kean został najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek wystąpił w meczu ligowym Juventusu.

W ligowej tabeli Stara Dama ma 11 zwycięstw, 33 punkty i aż siedem "oczek" przewagi nad AS Roma, która w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Atalantą Bergamo.

Juventus Turyn - Pescara Calcio 3:0 (1:0) 1:0 - Khedira 36' 2:0 - Mandzukić 63' 3:0 - Hernanes 69'

Juventus: Neto - Rugani, Bonucci, Evra - Lichtsteiner (25' Cuadrado), Khedira (71' Sturaro), Hernanes, Asamoah, Sandro - Mandzukić (84' Kean), Higuain.

Pescara: Bizzarri - Zuparić, Campagnaro (46' Vitturini) Biraghi - Zampano, Cristante (76' Bruno), Brugman, Memushaj, Crescenzi - Caprari, Pettinari (65' Pepe).