Serie A: Napoli wygrało na trudnym terenie. Wychowanek bohaterem, Zieliński zmiennikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CIRO FUSCO
PAP/EPA / CIRO FUSCO

SSC Napoli w pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej pokonało na wyjeździe Udinese Calcio 2:1. Oba gole strzelił wychowanek klubu z Neapolu Lorenzo Insigne.

Faworyzowane Napoli słabo rozpoczęło zawody w Udinese i niewiele brakowało, by napastnik Zebr Duvan Zapata otworzył wynik na korzyść gospodarzy. Po groźnych strzałach napastnika interweniować musiał Pepe Reina.

Podopieczni Maurizio Sarriego przebudzili się dopiero po zmianie stron, a gospodarzy zaskoczył duet Jose Callejon - Lorenzo Insigne. Hiszpan dokładnie dograł do Włocha, który precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Orestisa Karnezisa.

Insigne dopiero się rozkręcał. Chwilę po zdobyciu bramki ostemplował poprzeczkę, później zmarnował wyborną okazję, a w 57. minucie dopiął swego i skompletował dublet. Tym razem wychowanek Napoli wykorzystał fatalny błąd obrońców.

Udinese szybko złapało kontakt z wicemistrzami Włoch, jednak ofensywne wysiłki mające na celu wyrównanie spełzły na niczym. Napoli broniło się pewnie i ostatecznie zasłużenie sięgnęło po komplet punktów.

Piotr Zieliński tym razem rozpoczął zawody na ławce rezerwowych i do gry wszedł dopiero w 72. minucie, gdy wynik był już ustalony. Trener Sarri tym razem postawił na innych pomocników na czele z 19-letnim Amadou Diawarą. Nasz rodak najprawdopodobniej wystąpi w "jedenastce" w ciągu tygodnia przeciwko Dynamu Kijów.

Udinese Calcio - SSC Napoli 1:2 (0:0) 0:1 - Insigne 47' 0:2 - Insigne 57' 1:2 - Perica 59'

Udinese: Karnezis - Widmer, Wague, Danilo, Felipe - Fofana, Kums (75' Jankto), Agyemang-Badu - Matos (53' Perica), Zapata (81' De Paul), Thereau.

Napoli: Reina - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Diawara, Hamsik (72' Zieliński) - Callejon, Insigne (80' Giaccherini), Mertens (88' El Kaddouri).