Puchar UEFA: Milan i Valencia już za burtą!

W rewanżowych meczach 1/16 finału Pucharu UEFA doszło nie tylko do niespodzianek, ale i do sensacji, bo już na tym etapie rozgrywek odpadły drużyny AC Milanu i CF Valencii. Niestety Lech Poznań nie sprostał Udinese Calcio. Warto odnotować, że ostatecznie w starciu Ajaksu z Fiorentiną górą byli Holendrzy.

CSKA Moskwa udowodniło, że na własnym terenie zawsze jest niezwykle groźne i pokonało 2:0 Aston Villę. Co prawda przed rewanżem to właśnie Rosjanie byli faworytem, ale Anglicy wydawali się być pewni swego. Ostatecznie gospodarze wygrali po trafieniach Zhirkova i Vagnera Love.

Metalist Charków Seweryna Gancarczyka udowodnił, że nie straszny im jest żaden rywal i po raz kolejny pokonał Sampdorię Genua. O ich sukcesie zadecydowały bramki Valjaewa i Jaji, a wspomniany Polak rozegrał całe spotkanie.

HSV po raz kolejny pokonało NEC Nijmegen. Tym razem lider Bundesligi nie był już tak skuteczny jak przed tygodniem, ale trafienie Ivicy Olicia okazało się być tego dnia decydujące.

Twente Enschede, które we Francji ograło 1:0 Olympique Marsylię, tym razem uległo w takim samym stosunku bramkowym i odpadło z rozgrywek, bo to Francuzi skuteczniej wykonywali rzuty karne.

Dalej awansował Zenit Sankt Petersburg, który ponownie pokonał 2:1 VFB Stuttgart. W takim samym stosunku Udinese Calcio ograło Lecha Poznań i zwycięzcy tych par zmierzą się ze sobą w 1/8 finału.

Zupełnie rozczarował AC Milan, który tylko zremisował na San Siro 2:2 z Werderem i już w 1/16 finału pożegnał się z UEFA CUP. Rossoneri co prawda prowadzili po bramkach Andrei Pirlo i Pato Alexandre, ale ekipa z Bundesligi udowodniła, że zawsze należy grać do końca i dwa trafienia Claudio Pizarro właśnie jej dały awans.

Znakomity mecz miał miejsce w Stambule, gdzie Galatasaray pokonało Girondins Bordeaux 4:3. Klub z Turcji zdobył gola dającego promocję do 1/8 w 88. minucie.

W jednym z ciekawszych starć Ajax Amsterdam wyeliminował ACF Fiorentinę, chociaż długo pachniało dogrywka. Włosi aż do 88. minuty prowadzili po trafieniu Alberto Gilardino, ale Leonardo pozwolił Holendrom zakwalifikować się do dalszych gier.

Olympiakos Pireus znów przegrał z Saint Etienne, a tym razem 1:2. Michał Żewłakow rozegrał całe spotkanie. Szachtar Donieck Mariusza Lewandowskiego z kolei zremisował 1:1 z Tottenhamem i będzie grał dalej. Także defensywny pomocnik w barwach swojego klubu grał przez pełne 90 minut.

Zupełnie rozczarowała Valencia. Popularnie Nietoperze tylko zremisowały 2:2 z Dynamem Kijów i pożegnały się z Pucharem UEFA. O sukcesie Ukraińców przesądziły dwa gole Kravetsa. Dla Los Che trafiali Marchena i del Horno.

Ponadto Sporting Braga wyeliminował Standard Liege, a AaB Aalborg w dwumeczu rozbiło łącznie aż 6:1 Deportivo La Coruna.