Pechowiec Kevin Strootman na ten występ czekał 16 miesięcy. Holender wreszcie wrócił do "11" Romy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETTORE FERRARI
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Kevin Strootman po powrocie do zdrowia po długiej przerwie był ostrożnie wprowadzany do gry przez Luciano Spallettiego. Wreszcie w poniedziałek wystąpił od pierwszego gwizdka przeciwko Genoa CFC (3:2).

Kariera Kevina Strootmana jest naznaczona poważnymi kontuzjami. Najpierw pauzował od marca 2014 do listopada 2014 roku, a następnie od stycznia 2015 do lutego 2016 roku. Opuścił łącznie ponad 90 oficjalnych występów AS Roma, a dotąd dla rzymskiego klubu rozegrał tylko 39 spotkań.

Pierwszy po długiej przerwie występ Strootman zaliczył 21 lutego, kiedy rozegrał 12 minut przeciwko US Palermo. Później zaliczył epizod z Udinese Calcio (13 marca) i usiadł na ławce rezerwowych. Po sześciu kolejnych meczach Romy bez występu wreszcie zagrał z Genoa CFC i to przez 90 minut. Poprzednio w "jedenastce" znalazł się 25 stycznia 2015 roku!

- Nie ukrywam, że byłem zdenerwowany. Obawiałem się o moje kolano po tak długiej przerwie. Przez pierwsze pięć minut na boisku nie potrafiłem się uspokoić, potem zacząłem myśleć już o zwycięstwie. Myślę, że nie poszło mi źle, być może koledzy zrobili więcej z piłką, ja natomiast sporo przeszkadzałem przeciwnikom. Chcę grać teraz jak najwięcej - skomentował 26-latek.

{"id":"","title":""}

Strootman zanim zaczął zmagać się z kontuzjami, był liderem Romy i reprezentacji Holandii. Zbierał mnóstwo pochwał, miał być liderem drużyny narodowej na MŚ 2014, łączono go z transferem do Manchesteru United. Teraz będzie starał się odbudować swoją pozycję w Romie, z którą ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2018 roku.