Primera Division: Huśtawka nastrojów gracza Rayo, Getafe przerwało serię porażek

W ostatnim meczu 12. kolejki Primera Division Getafe zremisowało z Rayo Vallecano 1:1. Obie bramki zdobył... zawodnik gości - Jozabed Sanchez.

Serię spotkań zakończyła konfrontacja dwóch ekip z Madrytu - Getafe oraz Rayo Vallecano. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, ale żaden z ich kilku strzałów nie wylądował w siatce popularnych "Błyskawic".

Po zmianie stron wynik meczu otworzył Jozabed Sanchez. Goście fatalnie wyprowadzili piłkę z okolicy własnego pola karnego, Victor Rodriguez płasko dośrodkował z prawej flanki, a pomocnik Rayo pechowym zagraniem pokonał własnego golkipera.

24-latek zdobył jeszcze jednego gola - tym razem po strzale do właściwej bramki. Uderzenie z rzutu karnego Roberto Trashorrasa obronił Vicente Guaita, lecz wobec dobitki Jozabeda był już bez szans. Więcej bramek już nie padło.

Getafe przerwało passę trzech porażek z rzędu, ale nad strefą spadkową ma tylko oczko przewagi.

Getafe CF - Rayo Vallecano 1:1 (0:0) 1:0 - Jozabed (sam.) 58' 1:1 - Jozabed 73'

W 73. minucie Roberto Trashorras (Rayo) nie wykorzystał rzutu karnego - Vicente Guaita obronił.