Real wygrał próbę generalną przed startem ligi. Zadecydował świetny rajd Marcelo

East News
East News

W spotkaniu o trofeum imienia byłego prezesa Realu Madryt, Santiago Bernabeu, Królewscy skromnie pokonali Galatasaray Stambuł.

Trener Rafael Benitez w ostatnim meczu przed rozpoczęciem sezonu wystawił jedenastkę, która ma spore szanse na zainaugurowanie rozgrywek Primera Division. Już w 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luki Modricia celnym strzałem głową popisał się Nacho. Królewscy nie zamierzali poprzestać na jednym golu, a w większości ofensywnych akcji brali udział Cristiano Ronaldo oraz Jese Rodriguez. Najbliżej podwyższenia wyniku był jednak Isco, którego uderzenie odbiło się od poprzeczki.
[ad=rectangle]

Galatasaray Stambuł nie ograniczał się do bronienia dostępu do własnej bramki, a spore zagrożenie pod bramką Keylora Navasa siał Lukas Podolski, który miał źle ustawiony celownik. Reprezentantowi Niemiec pokazał jak powinno się strzelać Wesley Sneijder, który po zmianie stron ładnie przymierzył z linii pola karnego, tym samym doprowadzając do wyrównania.

W drugiej połowie piłkarze obu drużyn stwarzali już mniej podbramkowych okazji, ale senny okres kibicom wynagrodził Marcelo. Brazylijczyk w 82. minucie przeprowadził kapitalny rajd i po minięciu trzech rywali umieścił piłkę w siatce. Więcej bramek już nie padło i Królewscy dość zasłużenie wygrali w kolejnym sparingu.

Ekipa Realu z Trofeo Santiago Bernabeu:

Dla Realu Madryt było to ósme kontrolne spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016. Jeszcze w lipcu Królewscy w Australii przegrali z AS Romą po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0:0) i pokonali Manchester City 4:1. Miniturniej International Champions Cup podopieczni Beniteza kontynuowali w Azji, gdzie wygrali z Interem Mediolan (3:0) i AC Milan (po karnych, 0:0). Na początku sierpnia w Niemczech, w ramach Audi Cup, Real najpierw pokonał Tottenham Hotspur 2:0, a następnie poległ z Bayernem Monachium 0:1. Przed spotkaniem o Trofeo Santiago Bernabeu Królewscy jeszcze zremisowali bezbramkowo z Valerengą.

Real Madryt - Galatasaray Stambuł 2:1 (1:1)
1:0 - Nacho 17'
1:1 - Sneijder 52'
2:1 - Marcelo 81'

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo (72' Carvajal), Nacho, Ramos (85' Arbeloa), Marcelo - Kroos (85' Illarramendi), Modrić (72' Casemiro), Isco (72' Lucas Vazquez) - Bale (85' Czeryszew), Jese (57' James), Cristiano Ronaldo.