Ligue 1: Szczęśliwe zwycięstwo lidera, spore potknięcie ekipy Krychowiaka

W pierwszym sobotnim spotkaniu Ligue 1 zapachniało niespodzianką. Ostatecznie szóste zwycięstwo w sezonie odniosło AS Monaco. Z kolei szósty remis z rzędu zanotowało Reims.

Bohaterem beniaminka został tym razem James Rodriguez, który popisał się dwoma  świetnymi asystami przy bramkach Ferreiry Carrasco oraz Lucasa Ocamposa. Argentyńczyk pojawił się na boisku w 83. minucie i już chwilę później zdobył gola na wagę kompletu oczek w konfrontacji z AS Saint-Etienne. Tym samym AS Monaco przynajmniej na jedną noc zostanie osamotnionym liderem Ligue 1. Paris Saint-Germain swój mecz rozegra dopiero w niedzielę, a w hicie kolejki zmierzy się na wyjeździe z Olympique Marsylia.

Do ścisłej czołówki zbliżyły się ekipy OSC Lille oraz FC Nantes, które pewnie pokonały swoich rywali. Szósty remis z rzędu zaliczyli piłkarze Stade Reims. Grzegorz Krychowiak ponownie wyszedł w podstawowym składzie, ale już w 67. minucie trener Hubert Fournier posadził go na ławce rezerwowych. Polak zapisał na swoim koncie żółtą kartkę, a jego ekipa wypuściła z rąk zwycięstwo przeciwko Valenciennes FC, które zapisało na swoim koncie pierwszy punkt po siedmiu porażkach.

Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki Ligue 1:

AS Monaco - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0) 1:0 - Ferreira 15' 1:1 - Hamouma 49' 2:1 - Ocampos 87'

EA Guingamp - Stade Rennes 2:0 (0:0) 1:0 - Sorbon 47' 2:0 - Yatabare 69' Czerwona kartka: Oliveira /64 - za drugą żółtą/(Stade Rennes)

OSC Lille - AC Ajaccio 3:0 (1:0) 1:0 - Souare 17' 2:0 - Gueye 57' 3:0 - Kalou 71'

FC Nantes - Evian TG 3:0 (2:0) 1:0 - Djordević 2' 2:0 - Djordević 34' 3:0 - Djilobodji 66'

Toulouse FC - OGC Nice 1:0 (1:0) 1:0 - Ben Yedder 34'

Valenciennes FC - Stade Reims 1:1 (0:1) 0:1 - Oniangue 30' 1:1 - Enza 90'