Ligue 1: Gol Obraniaka na wagę zwycięstwa, Lille OSC liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Na zdjęciu: Ludovic Obraniak
TVN Agency / Na zdjęciu: Ludovic Obraniak

Lille OSC wygrało u siebie z AS Monaco i awansowało na 1. pozycję w tabeli Ligue 1. Udział w tym sukcesie miał także Ludovic Obraniak, reprezentant Polski strzelił decydującego o losach spotkania gola.

Lille w starciu z mocno osłabioną i przeżywającą kryzys drużyną AS Monaco objęło prowadzenie w 38. minucie po trafieniu Pierre-Alaina Frau, fatalny błąd popełnił w tej sytuacji bramkarz AS Monaco Stephane Ruffier. Gospodarze byli w całym spotkaniu stroną zdecydowanie przeważającą, oddali ponad dwadzieścia strzałów, tymczasem przyjezdni zaledwie trzy razy uderzali na bramkę Mickaela Landreau. Rywalowi udało się jednak wyrównać, w 57. minucie Adriano pięknie uderzył z przewrotki, zaskakując golkipera.

W 70. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak. Reprezentant Polski zastąpił Gervinho i wkrótce strzelił gola decydującego o losach spotkania. Otrzymał dokładne podanie od Edena Hazarda i nie zmarnował dogodnej okazji do zdobycia pierwszej bramki w bieżących rozgrywkach. Lille wygrało 2:1 i awansowało na 1. miejsce w tabeli Ligue 1. Obecnie wyprzedza Montpellier lepszym bilansem bramek.

Tymczasem na Parc des Sports beniaminek AC Arles nie zdołał sprawić niespodzianki i przegrał z Girondins Bordeaux 2:4. Gospodarze prowadzili już 1:0, ale od 34. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Fabien Laurenti) i nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu. Bohaterem w drużynie Żyrondystów został Anthony Modeste, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.