Klęski klubów Drągowskiego i Piątka w Lidze Konferencji

Instagram / Bartłomiej Drągowski / Bartłomiej Drągowski w barwach Panathinaikosu

Panathinaikos, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, przegrał 1:4 z Chelsea FC. Krzysztof Piątek asystował przy golu na otarcie łez po porażce 1:5 Istanbul Basaksehir z NK Celje.

Bartłomiej Drągowski zagrał w podstawowym składzie w meczu z Chelsea FC. Grecka drużyna miała ochotę na zapunktowanie, choć zadanie było trudne. Tym bardziej, że w 23. minucie Joao Felix strzelił na 1:0 dla The Blues po asyście Mychajło Mudryka. Portugalczyk odebrał Polakowi możliwość zachowania czystego konta. Tak rozpoczęła się kanonada zawodników z Londynu, którzy znali kilka metod na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego. Panathinaikos dostał lanie aż 1:4.

Krzysztofowi Piątkowi i spółce nie wiodło się z kolei w wyjazdowym meczu z NK Celje. Istanbul Basaksehir nie radził sobie tak w ataku, jak i w obronie, czego efektem był wynik 0:3 już do przerwy. Zespół ze Słowenii nie zwalniał i krótko po zmianie stron dołożył gola na 4:0, a ostatecznie wygrał 5:1. Krzysztof Piątek asystował przy trafieniu na otarcie łez Dimitrisa Pelkasa.

Mariusz Stępiński miał za zadanie zdobyć bramkę Heart of Midlothian, ale to szkocka drużyna była skuteczniejsza. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 2:0 dzięki strzałom Alana Forresta i Blaira Spittala. Obrona Omonii Nikozja nie była szczelna, przez co cała drużyna znalazła się o krok od porażki. Po zmianie stron nie odrobiła ani części strat.

Już o godzinie 16:30 rozpoczął się mecz Vikingura z Cercle Brugge. Drużyna z Reykjaviku zwyciężyła 3:1, choć pierwszego gola w meczu zdobył pogromca Wisły Kraków w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Cercle nacieszył się prowadzeniem przez zaledwie minutę, a decydujące uderzenia na miarę kompletu punktów dla Vikingura zostały oddane w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.