Przedwczesny finał już w I rundzie Orlen Pucharu Polski. Obrońca trofeum już za burtą

Materiały prasowe / GIEKSA FOTO / Daniel Różański / Na zdjęciu: mecz Czarni Antrans Sosnowiec - GKS Katowice

Za nami 30 z 32 meczów 1/32 finału Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Już pierwsza runda przyniosła hitowe starcie Czarnych Antrans Sosnowiec z GKS-em Katowice. Broniący trofeum zespół trener Karoliny Koch przegrał 1:2 i odpadł.

Co ciekawe, to GieKSa objęła prowadzenie, i to już w piątej minucie dzięki trafieniu Marleny Hajduk. W 19. minucie rzutu karnego ta sama piłkarka mogła je podwyższyć, lecz nie wykorzystała rzutu karnego. Trzy minuty po przerwie wyrównała Karlina Miksone, a po kolejnych sześciu łotewska napastniczka zdobyła zwycięską bramkę dla zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego. Sosnowiczanki wyeliminowały tym samym zespół, który w maju sięgnął po krajowe trofeum.

Inne ekipy z Orlen Ekstraligi poradziły sobie bez większych problemów. Niektóre, jak Pogoń Dekpol Tczew, Grot SMS Łódź, czy AP Orlen Gdańsk zapakowały rywalkom - odpowiednio Włókniarzowi Białystok, Beniaminkowi Krosno i Wandzie Nowa Huta dwucyfrową liczbę bramek. Po 9:0 swoje spotkania wygrały Śląsk Wrocław oraz Górnik Łęczna.

Więcej niż 90 minut do rozstrzygnięcia potrzebne było w Koninie, gdzie miejscowy Medyk, choć prowadził ze Skrą Częstochowa 3:2 do 85. minuty, uległ po dogrywce zespołowi spod Jasnej Góry 3:4.

Do rozegrania w tej rundzie pozostały jeszcze dwa spotkania. 23 października Nowy Świt Górzno zmierzy się z GSS Grodzisk Wielkopolski, a tydzień później Trójka Staszkówka Jelna podejmie Lecha UAM Poznań.

Mecze 1/16 finału odbędą się jeszcze w listopadzie, po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek Orlen Ekstraligi.