Blisko niespodzianki w meczu Atletico Madryt

WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Atletico Madryt

Atletico Madryt musiało się sporo namęczyć, aby w domowym spotkaniu sięgnąć po komplet punktów. W potyczce z Leganes drużyna Diego Simeone ostatecznie wygrała 3:1.

Atletico Madryt na długo przed półmetkiem rozgrywek już wie, że o mistrzostwo Hiszpanii będzie ciężko powalczyć. Drużyna Diego Simeone stara się utrzymać pozycję na najniższym miejscu podium.

W niedzielę Atletico mogło zgubić punkty w domowym spotkaniu z Leganes. Beniaminek po awansie dobrze rozpoczął sezon, ale obecnie ma problemy z punktowaniem. W Madrycie to goście otworzyli wynik i długo utrzymywali prowadzenie. Gospodarze obronę przeciwnika złamali dopiero w 69. minucie. W 81. minucie Atletico wyszło na prowadzenie, a w doliczonym czasie ustaliło wynik.

Z dużym niedosytem swój mecz zakończył Villarreal. Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej do 87. minuty prowadzili z Getafe. Rywale wyrównali po rzucie karnym.

Po ważne punkty sięgnęła Mallorca, która w najskromniejszych rozmiarach pokonała Rayo Vallecano. Decydująca dla losów gry była 75. minuta.

RCD Mallorca - Rayo Vallecano 1:0 (0:0)
1:0 - Muriqi 75'

Atletico Madryt - CD Leganes 3:1 (0:1)
0:1 - Neyou 34'
1:1 - Sorloth 69'
2:1 - Griezmann 81'
3:1 - Sorloth 90+9'

Villarreal CF - Getafe CF 1:1 (1:0)