Niespodzianka w La Lidze. Fatalna seria Deportvo trwa

PAP/EPA / PAP/EPA/ADRIAN RUIZ HIERRO / Real Valladolid wygrał po raz drugi w sezonie

Za nami pierwsze spotkanie 10. kolejki La Ligi. Doszło do niespodzianki. Deportivo Alaves, które ostatnio notowało złą serię, przegrało z beniaminkiem Realem Valladolid 2:3.

Pięć bramek padło w pierwszym meczu 10. kolejki La Ligi. Faworytem starcia Deportivo Alaves z Realem Valladolid byli gospodarze, którzy jednak ostatnio zanotowali serię trzech przegranych.

W jeszcze gorszej sytuacji był beniaminek. Real Valladolid do tej pory w rozgrywkach wygrał tylko raz i utknął w strefie spadkowej.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Deportivo, które prowadziło już od 6. minuty. Goście wyrównali jedenaście minut później, wykorzystując rzut karny.

Decydujący dla losów gry było ostatnich dwadzieścia minut potyczki. W 72. minucie sędzia podyktował kolejną "jedenastkę" dla beniaminka, którą wykorzystał Selim Amallah. Kiedy kilka minut później na 3:1 dla Realu trafił Anuar, niemal pewne było, że gospodarzom o punkty będzie ciężko.

Gospodarzom w doliczonym czasie udało się trafić po raz drugi. Na więcej miejscowych nie było już stać. Deportivo Alaves przegrało po raz czwarty z rzędu.

Deportivo Alaves - Real Valladolid 2:3 (1:1)
1:0 - Toni Martinez 6'
1:1 - Mamadou Sylla (k.) 17'
1:2 - Selim Amallah (k.) 72'
1:3 - Anuar Tuhami 76'
2:3 - Kike Garcia 90+7'