Zbigniew Boniek krótko podsumował mecz z Portugalią

Twitter / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Reprezentacja Polski przegrała z reprezentacją Portugalii 1:3 w meczu Ligi Narodów UEFA. Jak sobotnią porażkę na PGE Narodowym ocenił Zbigniew Boniek?

Reprezentacja Polski nie miała zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Portugalią (1:3). Pierwsza połowa została niemal całkowicie przespana. Rywale mieli dużo swobody i bez większych problemów wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo.

W drugiej połowie wyglądało to niewiele lepiej, ale lepiej. Stać nas było jednak tylko na honorowego gola Piotra Zielińskiego. Ostatni cios zadali Portugalczycy, a w zasadzie Jan Bednarek, który trafił do własnej bramki.

Po meczu głos zabrał między innymi Zbigniew Boniek, który nie skrytykował reprezentacji Polski i podkreślił, że Portugalia to zupełnie inna półka niż Chorwacja, z którą zagramy za kilka dni.

"Ambicji nie brakowało….. Chorwacja to nie Portugalia, będzie lepiej" - napisał na platformie X były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie Polska - Chorwacja rozegrane zostanie we wtorek, 15 października o godz. 20:45 w Warszawie. Później Biało-Czerwonym w terminarzu zostaną kolejno: wyjazdowy mecz z Portugalią (15.11), oraz starcie ze Szkocją na PGE Narodowym (18.11).

Właśnie to ostatnie spotkanie może zdecydować o pozostaniu Polaków w najwyższej dywizji Ligi Narodów.