Mocny tydzień Atalanty. Dwa mecze, osiem goli

PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - Genoa CFC

Atalanta pokazała radosne oblicze. W meczu z Genoą CFC zwyciężyła 5:1. Jej napastnik Mateo Retegui strzelił byłemu klubowi trzy gole, a przy jednym asystował. W sobotę po komplet punktów sięgnęło również Udinese Calcio.

Atalanta BC przystąpiła do meczu po udanej wyprawie do Gelsenkirchen. W Niemczech zdobyła pierwszy komplet punktów w Lidze Mistrzów. Na dodatek zrobiła to w dobrym stylu, ponieważ rozbiła 3:0 Szachtara Donieck. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego chcieli jeszcze przed przerwą reprezentacyjną podkręcić tempo punktowania również w Serie A, ponieważ zaliczyli już kilka potknięć w sezonie.

Tym razem o wpadce nie było mowy. Najważniejszym piłkarzem efektownie wygranego meczu z Genoą CFC był Mateo Retegui. W 24. minucie reprezentant Włoch strzelił pierwszego gola, a w 50. minucie podwyższył wynik na 2:0. Mateo Retegui nie miał dość i asystował przy bramce Edersona w 60. minucie. Nie miał litości dla poprzedniego klubu i uderzył w 74. minucie z rzutu karnego na 4:0. Na zakończenie meczu było 5:1, więc wyższość Atalanty była bezdyskusyjna.

Udinese Calcio było rewelacją początku sezonu i na początku kadencji trenera Kosty Runjaicia wspięło się nawet na pierwsze miejsce w lidze włoskiej. Miesiąc miodowy zakończył się i drużyna z regionu Frulli poniosła porażki z AS Romą oraz Interem Mediolan. W sobotę otworzyła się lepsza szansa na zapunktowanie niż w spotkaniach z pucharowiczami i została wykorzystana przez podopiecznych Runjaicia.

Jedyna bramka na miarę zwycięstwa 1:0 z US Lecce padła w 75. minucie. Warto było na nią poczekać, ponieważ była efektowna. Jordan Zemura przymierzył z rzutu wolnego tak dobrze, że bramkarz gości Wladimiro Falcone tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. W pokonanym zespole nie zagrał Filip Marchwiński, który pozostał na ławce rezerwowych.