Problemy Lewandowskiego. Ależ to było niebezpieczne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrew Milligan/PA Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Andrew Milligan/PA Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Podczas meczu Szkocja - Polska Robert Lewandowski groźnie upadł na plecy po starciu z rywalem. Kapitan polskiej kadry wskazywał na ból w karku i został zmieniony w 72. minucie, co wywołuje niepokój o jego stan zdrowia.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło podczas meczu Szkocja - Polska w ramach Ligi Narodów UEFA. W końcówce pierwszej połowy, tuż przed golem z karnego, rywal zrobił Robertowi Lewandowski "krzesełko", po czym ten mocno upadł na plecy.

Szkocja ruszyła z akcją, a polski napastnik dość długo nie podnosił się z murawy. "Lewy" po skutecznie wykonanej "jedenastce" łapał się jeszcze za szyję, co wskazywało na dyskomfort i zaczął coś wyjaśniać z sędzią.

W 72. minucie Robert Lewandowski został zmieniony. W jego miejsce na boisku pojawił się Adam Buksa.

- Robert miał lekki uraz i nie było sensu ryzykować - wyjaśnił po zawodach Probierz.

Polska w meczu ze Szkocją przeszła drogę z nieba do piekła i z powrotem. Po świetnej pierwszej połowie dała się dogonić, ale w doliczonym czasie gry uratował nas Nicola Zalewski, który najpierw wywalczył, a później skutecznie wykonał rzut karny. Wygraliśmy 3:2 (---> RELACJA).