Upadł nieprzytomny na murawę. Dramatyczne sceny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexandre Schneider / Na zdjęciu: Juan Izquierdo upadł na murawę podczas meczu

Niepokojące wydarzenia miały miejsce podczas czwartkowego meczu 1/8 finału Copa Libertadores. Sao Paulo FC zamierzało już cieszyć się ze zwycięstwa nad Nacional Montevideo, gdy jeden z piłkarzy gości upadł na boisko.

W ostatnich minutach spotkania Sao Paulo FC - Nacional Montevideo doszło do dramatycznych wydarzeń. Juan Izquierdo nagle poczuł się źle i upadł na murawę. Kamery zarejestrowały, jak na środku boiska wprowadzony w przerwie 27-letni obrońca stracił równowagę.

Sytuację natychmiast zaobserwował kolega z drużyny, który próbował złapać Izquierdo, aby ten nie uderzył głową o murawę. Z czasem dołączyli do niego także zawodnicy gospodarzy. Sędzia Jhon Ospina natychmiast nakazał przerwanie gry.

Izquierdo otrzymał pomoc medyczną, ale szybko okazało się, że sprawa jest poważna. Na boisku pojawiła się karetka, która zabrała urugwajskiego zawodnika do szpitala. Jego klub poinformował, że doszło do arytmii serca.

Nacional przekazał również na platformie X, że stan zdrowia Izquierdo już się poprawił i jest stabilny. Piłkarz znajduje się pod obserwacją w placówce medycznej im. Alberta Einsteina w Sao Paulo. Zespół z Montevideo zapowiedział, że będzie o jego sytuacji informować na bieżąco.

Tymczasem drużyna z Sao Paulo zwyciężyła ekipę Nacional Montevideo 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Copa Libertadores. Na tym etapie na ich drodze stanie drużyna z Rio de Janeiro, Botafogo.