Legia ma sporą zaliczkę. Kiedy starcie rewanżowe?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarze Legii
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarze Legii

Legia Warszawa dzięki zwycięstwu 6:0 ma na wyciągnięcie ręki awans do kolejnej fazy eliminacyjnej. W rewanżu "Wojskowi" muszą jedynie dopełnić formalności.

Podopieczni Goncalo Feio doskonale poradzili sobie w czwartkowy wieczór pomimo tego, że trybuny przy Łazienkowskiej świeciły pustkami. To było naprawdę jednostronne widowisko. Zawodnicy Caernarfon Town FC byli kompletnie bezradni.

W pierwszej połowie goście przyczynili się do bramek Marca Guala i Ryoyu Morishity. Hiszpan po przerwie skompletował hat-tricka. Zwycięstwo 6:0 przedstawiciela PKO Ekstraklasy przypieczętowali Blaz Kramer i Claude Goncalves.

Legia Warszawa spisała się na medal i jest tylko o krok od awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Caernarfon Town FC będzie potrzebował cudu w drugim meczu.

Spotkanie rewanżowe "Wojskowych" z Walijczykami zaplanowano na 1 sierpnia. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 19:00. Transmisja na antenach Polsatu Sport 1 i Polsatu Sport Premium 1.

Jest wielce prawdopodobne, że kolejnym przeciwnikiem stołecznej drużyny w europejskich pucharach będzie Broendby IF, które tego samego dnia kompletnie zdeklasowało KF Llapi Podujevo (6:0).